PRESIDENTI MAKRON TË PAVAKSINUARIT I CILËSONTE SI TË PAPËRGJEGJSHËM E TË PADENJË PËR T’U KONSIDERUAR QYTETARË …

Te zgjimi është shpëtimi nga soji i makronëve!

PRESIDENTI MAKRON TË PAVAKSINUARIT I CILËSONTE SI TË PAPËRGJEGJSHËM E TË PADENJË PËR T’U KONSIDERUAR QYTETARË, NDËRKOHË QË VETË NUK ISHTE VAKSINUAR!!!

Facebook, më 20. 11. 2022, Pashtriku më 8 janar 2023

Emmanuel Macron dhe deputetë të tjerë nuk janë vaksinuar, thotë ish-kandidati për president, Jean Lassalle (Video)

Më 14 Tetor 2022

“Nuk e dija që Emmanuel Macron nuk ishte vaksinuar,” tha ai. “Nuk e dija që shumica e anëtarëve të qeverisë nuk ishin, dhe nuk e dija pasi edhe shumë nga kolegët e mi deputetë nuk ishin”.

Ish-kandidati për president të Francës, Jean Lassalle, ka akuzuar presidentin Emmanuel Macron dhe anëtarët e tjerë të qeverisë franceze se kanë gënjyer për statusin e tyre të vaksinimit kundër Covid.

Në një intervistë të fundit me NTD, Lassalle, i cili i është nënshtruar katër operacioneve në zemër që nga marrja e goditjes, tha se presidenti Macron dhe shumica e anëtarëve të qeverisë ishin, në fakt, të pavaksinuar.

Ish-deputeti i Asamblesë Kombëtare të Francës i tha NTD se ai e mori vaksinën, si deputet, për të “bërë shembull” për njerëzit që ta ndiqnin, megjithatë, tha ai, ai vendim “pothuajse e vrau atë” pasi “ia shtrembëroi zemrën. .”

“Unë kam pasur katër operacione që nga 3 janari i këtij viti,” tha Lassalle. Nëse nuk do të ishin për këto operacione, ai tha se “me siguri do të kishte vdekur”.

Lassalle vazhdoi duke thënë se ai nuk ishte në dijeni që shumica e deputetëve, përfshirë Presidentin, nuk e kishin marrë vaksinën.

“Nuk e dija që zoti Macron nuk ishte i vaksinuar,” tha ai. “Nuk e dija që shumica e anëtarëve të qeverisë nuk ishin, dhe nuk e dija pasi edhe shumë nga kolegët e mi deputetë nuk ishin”.

Pyetjet janë ngritur pas intervistës, me drejtuesin e Les Patriotes, Florian Philippot, duke pyetur pse nuk është kryer një hetim për pretendimin.

Në një postim në Twitter të martën, Philipopot tha: “Jean Lassalle njoftoi se Macron dhe ministrat kishin vaksina të rreme Covid: nuk ka hetim?

Asnjë hetim?!

Megjithatë, është një temë thelbësore kur e dini se miliona francezë janë injektuar me forcë!”.

Presidenti Macron ka qenë një avokat i fortë publik për vaksinën që nga prezantimi i saj. Vitin e kaluar ai njoftoi kufizime të ashpra për të pagdhendurit, duke thënë se qytetarët pa leje për Covid do të ndalohen nga shumica e aktiviteteve në natyrë.

Në atë kohë, Macron la të kuptohet gjithashtu për mundësinë e vaksinimeve të detyruara, nëse të pavaksinuarit nuk e marrin parasysh apelin e tij për të “shkoni dhe vaksinohuni sa më shpejt të jetë e mundur”.

Në janar, Macron e rriti fushatën e tij kundër të “pagdhendurve” të Francës, duke thënë se ai donte të “tërheqte” njerëzit e pavaksinuar duke ua ndërlikuar jetën aq shumë sa do të përfundonin duke marrë injeksionin.

Sipas Reuters, Macron i ka përshkruar gjithashtu të pavaksinuarit si të papërgjegjshëm dhe të padenjë për t’u konsideruar qytetarë.

***

Jean Lassalle thotë se Macron nuk e mori vaksinën kundër Covid (Jean Lassalle says Macron did not get the covid Vaccine)

***

John LASSALLE | Gjithçka është bërë për të shkatërruar qytetërimin tonë (Pjesa 1), (Jean LASSALLE | Tout est fait pour détruire notre civilisation (Part1)

(Përgatiti në shqip: Sheradin Berisha. )

————

Burimet:

Emmanuel Macron and Other MPs Have Not Been Vaccinated, says Former Presidential Candidate

BY STAFF WRITER, OCTOBER 14, 2022

PSIKOLOGJIA E TOTALITARIZMIT – NGA RACIONALIZMI TE MANIPULIMI I MASËS
Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura