PROF.DR.ADBULLA MEHMETI: PAKICA SERBE DHE SHTETI ‘I MADH’ SERB NË GADISHULLIN ILIRIK (BALLKAN)!

Tetovë, 16 prill 2018: Ky është shteti i Serbisë me histori të falsifikuar, që e krijoi Rusia në Gadishullin Ilirik me ndihmën e Fuqive të Mëdha të Evropës, ku për dy shekuj me radhë pakica serbe (sllave) sundon përmes dhunës dhe terrorit mbi popullin shumicë me përkatësi etnike të tjera!
Në fund të shekullit XX, serbët dhe rusët gati sa nuk e krijuan „Serbinë e madhe“ në territoret e okupuara, përmes emrit të rrejshëm „Jugosllavi“!
1. Krahinat shqiptare: RRASA, TOPLICA dhe LUGINA E PRESHEVËS;
2. Krahina e TIMOKUT, me shumicë rumune;
3. Krahina e VOJVODINËS, me shumicë hungareze dhe gjermane (në Syrmia – Syrmium ka popullsi autoktone me prejardhje ilire!);
4. Krahina e SHOPISË me popullsi të përzier sllave e bullgare.
(16 prill 2018)

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura