PUBLIKSHT I VË SANKSIONE RUSISË, NDËRSA FSHEHTAS BLENË 10 MILIARDË € GAS DHE NAFTË PREJ PUTINIT!

Hipokrizia e lidershipit të BE-së!

PUBLIKSHT I VË SANKSIONE RUSISË, NDËRSA FSHEHTAS BLENË 10 MILIARDË € GAS DHE NAFTË PREJ PUTINIT!

Nga sheradin Berisha, Facebook 9 Mars 2022

Deputeti kroat i Parlamentit Europianë, Avokati Mislav Kolakushiç, në seancën e fundit ka folur për hipokrizinë e drejtuesve të BE-së në Bruksel dhe rolin destruktiv të Mainstram midieve gjatë dy viteve të fundit me PLANdeminë dhe jo vetëm.

Hipokrizia e lidershipit të BE-së që kemi pasur rastin ta shikojmë dy vitet e fundit të PLANdemisë ka vazhduar me luftën dhe vuajtjet në Ukrainë.

Pse?

Sepse sipas dëshmive që ka Z.Kolakushiç: “Gjermania dhe vendet e tjera anëtare kanë blerë 10 miliardë euro gaz dhe naftë nga Rusia në 12 ditët e fundit (derisa po zhvillohen luftime të përgjakshme në Ukrainë), duke dërguar mesazhin “një gjë flasim, tjetër gjë punojmë”.

“Një hipokrizi e tillë” – thotë ai – “do të jetë vdekjeprurëse dhe do të zgjasë vuajtjet e luftës së qytetarëve të pafajshëm”, Prandaj “ndaloni së qeni hipokritë dhe bëni gjithçka që mundeni për të ndalur luftën” apelon zëshëm eurodeputeti Kolakushiç.

————-

Ilustrimi

Dëgjoni fjalimin e tij në origjinal 👇👇👇

https://www.facebook.com/sheradin.berisha/videos/950305478953855

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura