REAGON SHOKU I HASHIM THAÇIT PËR EKSPOZITËN E RUGOVËS!

Gjermani, 25 maj 2018: Bajram Hoti kundërshton ashpër Hashim Thaçin, për ekspozitën e organizuar për Rugovën. Ai në rrjetin social facebook shkruan:
“Z.President! Shokët e luftës sot heronj të Atdheut duke filluar nga Gjeneral Jashar SALIHU, pastaj Xheladin Gashi etj etj.. janë të varrosur në të njëjtën lëndine në Prishtinë ku është i varrosur edhe I.Rugova.
Ata kontribuan tërë jetën per Kosovën deri në përjetsim! Rugova kontriboi vetëm 6 vite! Varri i tyre i mbuluar me therra! Varri i Rugovës një investim luksoz me Granit 50.000 eurosh! Gjenerali J.Salihu e Xh.Gashi i bënë roje Atdheut deri në vdekje! Rugoves i bëhet roje për së vdekuri me para të taksapaguesve Shqiptar! Për familjët e dëshmorëve nuk ndahën Lekë! Për Familjën e Rugovës dhe Shtëpin e tij ndahën çdo vit Miliona €!

Sot Hashim Thaçi hapë ekspozit për Ibrahim Rugoven për ta vlersuar kontributin e tij për lirinë e vendit…lumi ai orator që ka fjalor e din me genjyër si Thaçi përndryshe s’ki ç’ka i thur Rugovës. Ndërsa Gjeneralët e luftës që janë një elegji në vehte, skenar e regji që nuk do asnjë përpunim me plotë lavdi e krenari, kurrë për ta su tha e su be diçka e tillë! Ekspozitë si hape as se vizitove kurrë as shtepin Muze të Ukshin Hotit në Krushë të Madhe! Deri kur ky diskriminim idiotik z.Presednik!
Një ditë më pare ishte 19 vjetori i masakrës së Dubravës dhe për çudi as aty nuk dukësh fare! Përveç disa maskara që janë bërë në Drenicë dhe ajo e Raçakut ku per interes tëndin dëshiroje ta takoje z.Woker (por për fatë ai nuk deshi të takoj ty) tjëtër kund nuk merrë pjesë! Je dhe ke qenë lokalist, interesgji dhe jo realist. Cimo, me vjen keq që s’mund ta ngjallësh Rugoven por mos harro se je bërë një emitues i tij që ne po ndihemi të turpëruar sepse nga Morri deshiron te nxjerr Vaj…por jo jo nuk shkon më kështu.
A të kujtohët Cimo, kur Rugova kerkonte takim me neve, ndërsa ishe ti i vetmi që e kundërshtone ashpër një takim me të?
E sot çka u bë?
Apo ti verboj syt pushteti dhe ia ktheve shpinën Idealit për një njeri që kurrë nuk u sakrifikua për Atdhe, siç ishte Ibrahim Rugova, dhe po mundohësh me u ngrit përmes Ibrahim Rugovës, ku përmes figurës së tij nuk pritet asnjë ngritje përveç se ulje e sterulje edhe e atij Hashim Thaçit që dikur e njihnim. Edhe njëherë po ta rikujtoj, ai (I.R) vetem 6 vite është marrë me aktivitete politike, dhe nuk mundesh as ti dhe askush tjetër me ngrit figurën e tij dhe të askujt që përtuan të sakrifikojnë e të flijohën për Atdhe.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura