REPUBLIKA SERBE NË BeH DHE ZAJEDNICA NË KOSOVË JANË BOMBA TË KURDISURA!

Nga Sherain Berisha, Pashtriku 7 nëntor 2023

REPUBLIKA SERBE NË BeH DHE ZAJEDNICA NË KOSOVË JANË BOMBA TË KURDISURA!

Nga Sheradin Berisha, Fb 7 nëntor 2021

BOMBA E KURDISUR

Marrëveshja e Dejtonit për BiH, më 21.11.1995 dhe marrëveshja e Rambujesë për Kosovën, më 18.03.1999, bashkë me Pakon e Ahtisarit, më 27 shkurt 2007 dhe marrëveshjen për Zajednicën më 19.04.2013, ishin bomba të kurdisura gjeopolitike e gjeostrategjike të SHBA-BE-Rusi…

***

Tashmë jemi në fazën e shpërthimit të kësaj bombe për interesa të fuqive të lartpërmendura!

Total
0
Shares
1 comments
 1. NJË DRENICAK I BURGOSUR POLITK NË ISH JGOSLLAVINË E PARË NË NISH KUR E DENUAN 100 VJET BURG DHE JA LEJUAN O, PËR TA SHPREHUR NJË DËSHIRË,
  AI KËRKOI QË TA LEJOJNË TA MATË SALLËN E GJYKIMIT ME HAPA; JA LEJUAN,
  PO E PYESIN SE ÇKA MENDON ME KETE MATJE HAPASH KËTE SALLË GJYKIMIT,
  AI U PËRGJIGJ: PO KY ËSHTË GJYKIM POLTIK OR, UNË PLANIFIKOJ T’ LIROHËM
  DHE TA NDËRTOJ NJË KULLË EDHE TA RREGULLOJË ODEN PËR MIQ MU SA KJO
  SALLË E GJYKIMIT DHE, TË PRESË MUSAFIRË TË DASHUR MIQ OR JARANA!” ATA PO QESHIN ME INJORIME SE, NUK ARRINË KURRË PËR SË GJALLI TË KTHEHËSH
  I LIRË NË SHTËPI?!” POR, VËRTET AI U LIRUA, E NDËROJË KULLN ORE ODEN PËR
  MIQ, SA AJO MADHËSI E SALLES GJYKIMIT; A PËR ÇUDI, Q’U DENUA ME GJYKIM
  POLITIK EDHE NË ISH JUGOSLLAVINË E DYTË RUSO KOMNISTE, EDHE PRAPË QË
  ARRITI ME U LIRUA; DHE U DENUA DUKE DENUAR OR MARSHUAR PËR MASAKËR
  TË TIVARIT, QË EDHE ATY PËRVIDHEJ E SHPETOI; A VDIQ NË KULLËN E TIJ EDHE
  NIPI I TIJ ARRITI TË BEHËJ LUFTËTAR ÇLIRIMTAR I UÇK-SË; A, EDUKATA PATRIO-
  TIKE E KËTYRE SHMBËLLTYRE, QË NA FRYMZOJNË DHE NA FORCOJNË PËR NJË
  QENDRESË EDHE BESA BESË MBARË SHQIPTARE, DERI NË ARRITJEN TË LIRISË E
  PAVARËSISË SË PLOTË DHE RIBASHKIMIT, RIATDHESIMIT O MBARË KOMBËTARË
  MBARË SHQIPTARË! NGA URTIA MBARË SHQIPTARE: NUK KA PRAG PA U KTHYE,
  OU ME GJAK, OU ME KRYE; HEEEJ, OU ME GJAK, OU ME KRYE! T’FALA MANI USA

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura