REVISTA SATIRIKE ‘CHARLIE HEBDO’ PRONË E FAMILJES ROTSHILD (ROTHSCHILD)

Pashtriku.org, 21. 01. 2015 – Tashmë kanë filluar të zbulohen edhe detajet tjera rreth origjinës së revistës satirike ‘Charlie Hebdo’ dhe se kush e drejton në të vërtet këtë revistë, e cila shumë herë publikoi karikatura, të cilat u cilësuan si ofendime të rënda. Gazeta më e madhe për ekonomi në Holandë, ‘Quote’, raporton se ‘Charlie Hebdo’ nga dhjetori 2014 kishte ndërruar pronësi. Pjesa më e madhe e aksioneve është blerë nga Baroni, Edouard de Rothschild, një prej shumë trashëgimtarëve të familjes Rothschild.

 
Familja Rothschild dhe revista satirike Charlie HEBDO // CC-BY Wilhelm e Pax

***
Për më tepër lexoni: ‘Medienbericht: Rothschild-Familie übernahm Charlie Hebdo im Dezember’ http://www.neopresse.com/politik/medienbericht-rothschild-familie-uebernahm-charlie-hebdo/
dhe: DE ROTHSCHILD’S DRUKKEN CHARLIE HEBDO: ’WIJ TWIJFELDEN OF WE KRANT MOETEN UITGEVEN’ 19. 01. 2015:
http://www.quotenet.nl/Nieuws/De-Rothschild-s-drukken-Charlie-Hebdo-Wij-twijfelden-of-we-krant-moeten-uitgeven-142940

Në vazhdim shikoni këtë video!

The Rothschilds Own Charlie Hebdo? Editors Girlfriend Works For The Rothschilds.

***
Rothschild është mbiemri i një prej familjeve më të pasura në botë, e cila nga shekulli i XVIII-të i kanë themeluar bankat më të fuqishme europiane. Edhe sot familja Rothschild mbetet një prej familjeve më me ndikim në Europë dhe në botë. Ata pos ‘Charlie Hebdos’ kanë në pronësi edhe të përditshmen franceze, “Liberation”, e cila ka marrë përsipër mbarëvajtjen dhe funksionimin e mëtutjeshëm të Charlie Hebdos.

 Për më tepër lexoni këtu:
‘Libération tombe sous le charme d’Edouard de Rothschild’ http://www.acrimed.org/article1903.html
dhe këtu:
Édouard de Rothschild, actionnaire de Libération, salue “une opération de marketing très réussie”
http://www.ozap.com/actu/edouard-de-rothschild-actionnaire-de-liberation-salue-une-operation-de-marketing-tres-reussie/442945

***

(Përgatiti editori i pashtriku.org, Sh.Berisha)

……………………………………………………………

Presidenti francez Holande – më 9 janar 2015 drejtuar kombit – thotë se: ILLUMINATI po sulmon Parisin!!!
Shikoni videon:
French president says on national TV that the Illuminati is attacking Paris.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura