RRITJE ALARMANTE E VDEKJEVE NGA VAKSINAT ANTI-COVID NË SHBA!

RRITJE ALARMANTE E VDEKJEVE NGA VAKSINAT ANTI-COVID NË SHBA!

Sipas CDC, gjatë vitit 2021 vaksinat Covid vranë të paktën 61,000 amerikanë të moshës 25 – 44 vjeç!

Nga The Expose, më 26 Mars 2022

Një analizë e shifrave nga baza e të dhënave të Qendrave për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve (CDC) ka zbuluar se 61,000 njerëz, në kulmin e jetës së tyre, të moshës 25 – 44 vjeç, vdiqën nga shkaqe të lidhura me vaksinat në SHBA në vjeshtën dhe dimrin e vitit 2021.

Edward Dowd, një ish-menaxher i portofolit të BlackRock, bëri zbulimin e tmerrshëm gjatë episodit të 10 marsit të “The Alex Jones Show”.

***

Sipas Dowd, një këshilltar investimesh në “Wall Street”, një ekspert i industrisë së sigurimeve, i cili është pjesë e ekipit të tij, u ndesh me të vërtetën e varrosur kur, duke kërkuar diçka tjetër, ai ndau shifrat e CDC-së sipas moshës dhe krijoi normat e tij bazë të vdekjeve prej andej.

Duke treguar grafikët që eksperti i vizatoi nga figurat, Dowd vuri në dukje grafikun katër si vijë e goditjes.

“Në thelb, ju shihni se mijëvjeçarët përjetuan 84 për qind vdekje të tepërt në vjeshtën dhe dimrin e 2021. Kështu që vdekjet e tepërta u përshpejtuan kur u goditën të vaksinuarit me përforcuesit,” tha Dowd për Jones.

“Dhe kjo grupmoshë është e rëndësishme sepse ata janë të shëndetshëm. Dhe nuk mund të thuash se atyre, e dini, u mungojnë ekzaminimet e tyre të kancerit. Kjo është mosha 25 deri në 44 vjeç. Pra, kjo është vetëm dëshmi shkatërruese se vaksinat po bëjnë që kjo grupmoshë të vdesë me një ritëm të përshpejtuar.

“E di që kam treguar përqindje në atë grafik, por trupat aktualë janë 61,000. Kjo është ngjarja e Luftës së Vietnamit që sapo i ndodhi brezit mijëvjeçar – 58,000 vdiqën në Luftën e Vietnamit.

Dowd tha se ai është i sigurt se vaksinat janë fajtorët, sepse përshpejtimi filloi në verë, kur mandatet (vaksinat) filluan të godasin në gusht dhe shtator të vitit të kaluar.

“Dhe më pas [Presidenti Joe Biden doli duke shpallur mandatet]. Dhe përforcuesit (doza e tretë) gjithashtu u autorizuan dhe filluan të ndodhin. Pra, le ta quajmë këtë si është. Kjo është vdekje nga mandati i qeverisë ose democidi, vdekje nga qeveria. Kjo është ajo që po ndodh këtu.”

Kompanitë e sigurimeve kanë vënë në dukje rritjen alarmante të vdekjeve të lidhura me vaksinat më parë, por qeveria refuzoi t’i kushtonte vëmendje paralajmërimit dhe vazhdoi me injeksionet masive.

Dowd mundi vetëm të spekulonte se pse “pyschos” në qeveri e bënë këtë.

“Epo, ka dy mënyra për ta parë këtë. Thjesht fuqi dhe lakmi e mirë e modës së vjetër, ose kishte një plan të hartuar nga disa njerëz shumë të këqij. Tani për tani po shkoj me fuqi dhe lakmi. Por ju e dini, ndërsa kalojmë nëpër këtë mashtrim shumë aktiv, ai po ekspozohet. Ka gjithnjë e më shumë prova që dalin përpara se kjo është pjesë e një plani më të madh”.

Dyshimi i Dowd u rrit pasi vuri re se ajo që po ndodh në SHBA po përsëritet nga qeveri të tjera globale që kanë mandatuar vaksinat.

Lufta e qeverisë kundër njerëzve

“Pra, kjo është një tragjedi mbarëbotërore. Dhe është një luftë. Dhe nëse qeveria e dinte se ishte një luftë kundër njerëzve, ata aktualisht janë në luftë kundër popullit të tyre. Dhe është gjëja më e neveritshme që kam parë ndonjëherë në jetën time.”

Dowd tregoi se një anëtar bordi i një siguruesi gjerman iu afrua atij dy javë më parë dhe zbuloi se qeveria e tyre po raportonte më pak dëmtime të lidhura me vaksinat me një faktor 25 me 1. Kjo bazohet në rreth tre milionë gjermanë, ose 3.6 % e popullsisë totale, të cilët u lënduan nga vaksinat për të kërkuar pastaj trajtim mjekësor.

Nuk është çudi, tani Dowd po anon drejt skemës së planit të madh.

Kjo është arsyeja pse ekipi i tij do të lëshojë më shumë tabela, duke interpretuar të gjitha të dhënat e CDC, derisa të zbulohet arsyeja e vërtetë pse kishte më shumë vdekje në vitin 2021 se sa në vitin 2020.

Duke cituar më shumë shifra, Dowd tha se brezi mbi 65 vjeç ka 306,000 vdekje të tepërta në gjysmën e dytë të vitit të kaluar deri në shkurt. “Kjo është një ngjarje e Luftës së Dytë Botërore,” shpjegoi Dowd, duke vënë në dukje mbi 291,000 amerikanë të vdekur në luftë. Dowd gjithashtu theksoi se ka pak më shumë se 1.1 milion njerëz vdekje të tepërta në SHBA që nga fillimi i pandemisë.

Duke e vënë këtë shifër në perspektivë, Dowd tha se “1.1 milion vdekje të tepërta barazohen me 4,000 ngjarje të Qendrës Botërore të Tregtisë” (të 11 shtatorit 2001).

Dhe ende, mediat kryesore po flasin për Ukrainën, ankohet Dowd. “Ne thjesht patëm një luftë këtu në tokën tonë. “Ne jemi në luftë me dikë dhe kjo po ndodh.”

***

Shikoni më poshtë në video intervistën e plotë të Alex Jones me këshilltarin e investimeve Edward Dowd më 10.03.2022 (e enjte) nga minuta 15 e tutje…

/ Shqipëruar nga Sheradin Berisha, Facebook 27 mars 2022 /

———–

Burimi:

Covid Vaccines killed at least 61,000 Americans aged 25 – 44 throughout 2021 according to CDC

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura