SHERADIN BERISHA: KUSHTETUTA E AHTISARIT ËSHTË KRIMI LIGJOR NDAJ PAVARËSISË SË KOSOVËS!

Pashtriku.org, 17 qershor 2017: “Kosova është kornizë e pakos së Ahtisarit, e cila vazhdimisht krijon kriza institucionale! Krijimi i qeverisë është kriza e radhës!” – kështu kam shkruar më 13 qershor në murin tim social të facebook’ut.
***
Nëse nuk ndryshohet Kushtetuta e Kosovës (lexo: e Ahtisarit), do të kemi riciklim të krizave institucionale, jo vetëm në krijimin e qeverisë, por edhe bllokime të vazhdueshme si në, krijimin e Ushtrisë së Kosovës (FAK) etj., nga 10 deputetët serbë (si vende të rezervuar me këtë kushtetutë) dhe nga shumica e pakicës serbe (2/3) të specifikzuar po me këtë Kushtetutë!
Prandaj pa hezitim, e themë se me pakon e Ahtisarit (e cila është shndërruar në Kushtetutë të Kosovës), është bërë një krim i pashembullt ligjor ndaj të ardhmes së Kosovës si shtet i pavarur…! Urgjentisht duhet të bëhet ndryshimi i saj!

 

_______________________________

SHERADIN BEREISHA: A JEMI SHTET I PAVARUR DHE SOVRAN?! JO S’JEMI! KEMI SHTETIN E AHTISARIT QË QEVERISET NGA 3 QEVERI!
https://pashtriku.org/?kat=43&shkrimi=6619

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura