SHERADIN BERISHA: MOS MA PREKNI UÇK-në E KOMANDANTIT LEGJENDAR, ADEM JASHARI

Pashtriku, 12 korrik 2020: “Mos na e çani bythën se nuk po gjykohet Ushtria Çlirimtare e Kosovës” – Behxhet Shala, Drejtor Ekzekutiv i KMDLNJ’së, Prishtinë 27.06.2020.
UÇKA’ja e Adem Jasharit, Zahir Pajazitit, Ilir Konushevcit, Luan Haradinëj, Adrian Krasniqit, Fehmi Lladrovcit, Mujë Krasniqit, Bekim Berishës, Agim Ramadanit, Sali Cekajt, Xhemajl Fetahajt etj., vazhdimisht është sabotuar e komplotuar nga Xhavit Haliti, Azem syla, Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Bujar Bukoshi, Isa Mustafa! Të hetohen, gjykohen e dënohen abuzuesit e fondit: “Vendlindja Thërret”, fondit të “3%-shit% si dhe sabotuesit e komplotuesit e komandantit Legjendar Adem Jashari!
Prandaj, mos ma prekni UÒªK-në e Komandantit Legjendar, Adem Jashari…

____________
Dëshmi:
Një histori e patreguar për Adem Jasharin!
SHERADIN BERISHA: USHTRIA ÒªLIRIMTARE E KOSOVËS DHE SABOTIMI I ADEM JASHARIT(BASHKËBISEDIM ME IDRIZ MEHMETIN)
https://pashtriku.org/ngarkimet/dokumentet/UCK%20dhe%20Adem%20Jashari.pdf
***
FATMIR BRAJSHORI: LPK-ja, FONDI ‘VENDLINDJA THËRRET” DHE UÒªK’ja – PËRBALLË KOMPLOTISTËVE! (DËSHMI ARKIVORE)
https://pashtriku.org/index.php?kat=60&shkrimi=5217
***
Pjesë nga ditari për Kuvendin e Dytë Zgjedhor të Veteranëve të Luftës për Çlirimin e Kosovës – qershor 2004
DILAVER GOXHAJ: PSE KËRKESA IME PËR LLOGARIDHËNIE NGA FONDI “VENDLINDJA THËRRET” I SHQETËSON MILITANTËT E PARTISË?! (1)
https://pashtriku.org/?kat=43&shkrimi=5223
***
DILAVER GOXHAJ: PSE KËRKESA IME PËR LLOGARIDHËNIE NGA F.”VENDLINDJA THËRRET” I SHQETËSON MILITANTËT E PARTISË?! (2)
https://pashtriku.org/?kat=43&shkrimi=5224
https://pashtriku.org/index.php?kat=60&shkrimi=7620
***
Nga libri: Bedri Islami “Lëvizja – Lindje e përgjakur” – Bashkëbisedim me Ibrahim Kelmendin:
IBRAHIM KELMENDI: “FEHMI LLADROVCI PARASHIKONTE FILLIMIN E LUFTËS” & BEDRI ISLAMI: “NUK E KAM KUPTUAR KU QËNDRON KOMPLOTI I XHAVIT HALITIT” (I)
https://pashtriku.org/?kat=64&shkrimi=5109
***
BEDRI ISLAMI: KRYESIA E LPK’së NDËRTOI SEKTORIN E RËNDËSISË SË VEÒªANTË – IBRAHIM KELMENDI: XHAVIT HALITI DHE AZEM SYLA NUK U DËRGONIN FINANCA ZONËS SË DRENICËS, DUKAGJINIT DHE TË LLAPIT! (II)
https://pashtriku.org/?kat=64&shkrimi=5112
***
BEDRI ISLAMI: ILIR KONUSHEVCI DHE ARDIAN KRASNIQI SË BASHKU ME TË TJERË, I VUNË THEMELET UÒªK’së. IBRAHIM KELMENDI: ILIRI KISHTE GOXHA ANKIME KUNDËR XHAVIT HALITIT DHE AZEM SYLËS! (FOTO ARKIVORE/ (III)
https://pashtriku.org/?kat=64&shkrimi=5115
***
DISKUTIMI (I SHKURTUAR) I IBRAHIM KELMENDIT NË MBLEDHJEN E KËSHILLIT TË PËRGJITHSHËM (KP) TË LPK’së, 23 MAJ 1998 (IV)
https://pashtriku.org/?kat=64&shkrimi=5119
***
DISKUTIMI (I SHKURTUAR) I IBRAHIM KELMENDIT NË MBLEDHJEN E KËSHILLIT TË PËRGJITHSHËM (KP) TË LPK’së, 12 DHJETOR 1998 (V)
https://pashtriku.org/?kat=64&shkrimi=5128
***
IBRAHIM KELMENDI: “XHAVIT HALITI DHE AZEM SYLA ISHIN KUNDËR SHKUARJES SË FEHMI LLADROVCIT NË KOSOVË” & BEDRI ISLAMI: “REXHEP SELIMI MË KA THËNË SE NE ISHIM TË DËSHIRUAR TË KISHIM NJË NJERI SI FEHMIU”/ (VI)
https://pashtriku.org/?kat=64&shkrimi=5142
***
– BEDRI ISLAMI: A ËSHTË NDIHMUAR ADEM JASHARI NGA ORGANIZATA? IBRAHIM KELMENDI: TRI ZONA TË UÒªK’së JANË FINANCUAR NGA NËNDEGA E LPK NË GJERMANI /FOTO ARKIVORE/ (VII)
https://pashtriku.org/?kat=64&shkrimi=5158
***
MBLEDHJA E GJASHTË E PËRGJITHSHME (E LPK’së), MAJ 1998
IBRAHIM KELMENDI: AKUZAT QË NGRITI HASHIMI MË SHKAKTUAN BEFASI TRONDITËSE! (VIII)
https://pashtriku.org/?kat=64&shkrimi=5193
***
ECURIA ZHVILLIMORE E FONDIT “VENDLINDJA THËRRET” NË GJERMANI DHE NË SHTETET TJERA PERËNDIMORE /DËSHMI ARKIVORE/ (IX)
https://pashtriku.org/?kat=64&shkrimi=5198
***
BEDRI ISLAMI: KP I LPK’së MORI VENDIMIN QË ADMINISTRIMI I FONDIT T’I KALOJË SHP TË UÇK’së & IBRAHIM KELMENDI: ISHTE KOMPLOT NDAJ FONDIT ‘VENDLINDJA THËRRET’! (DOKUMENTE ARKIVORE) (X)
https://pashtriku.org/index.php?kat=64&shkrimi=5207
***
Ka ardhur koha për të dhënë llogari Fondi ‘Vendlindja Thërret!
IBRAHIM KELMENDI: KOMPLOTI NDAJ FONDIT ‘VENDLINDJA THËRRET’! (DOKUMENTE ARKIVORE)
https://pashtriku.org/?kat=43&shkrimi=7625
***
IBRAHIM KELMENDI: TRESHJA THAÒªI-HALITI-SYLA GRABITI MILIONAT E UÒªK’së!
https://pashtriku.org/index.php?kat=43&shkrimi=7630
***
PA RROTLLA RIFAT JASHARI, 18 Korrik 2013
https://www.youtube.com/watch?v=9RbjPhK3kz8
***
Milaim Zeka: Ja çfarë i tha në sy Rifat Jashari, Azem Sylës (Video)
Më 22.12 . 2016 në RTV Dukagjini u transmetua emisioni i “Komiteti Qendror”. I ftuar në studio ishte gazetari Milaim Zeka.
Në këtë intervistë, Milaim Zeka ka folur për përplasjet e tij me kryetarin e ri të Drenasit, Ramiz Lladrovci. Ka treguar për akuzat që së fundmi ai dhe Lladrovci po ia drejtojnë njëri-tjetrit. Gjithashtu ka folur ekskluzivisht rreth shumë proceseve që ndodhën gjatë luftës nga ana e komandantëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, tanimë politikanëve të vendit.
Ai ka treguar për raportet e tij me kryetarin e Drenasit dhe me familjen Lladrovci në përgjithësi. Ka folur rreth akuzave që po i bëjnë njëri-tjetrit ish-komandantët e UÇK’së dhe ka shpjeguar nëse ato kanë përmbajtje të vërtetë. Zeka ka treguar për marrëdhëniet e Adem Jasharit me politikanët që sipas gazetarit, thirrën se kanë qenë krah heroit.
Më poshtë mund ta ndiqni emisionin e plotë:
Emisioni “Komiteti Qendror” – Mysafir, Milaim Zeka
Më 22.12.2016
https://www.youtube.com/watch?v=_XX4AQQ2TUU&feature=emb_title

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura