SHERADIN BERISHA: NË 22 VJETORIN E LUFTËS NË JUNIK, (10 GUSHT 1998 – 10 GUSHT 2020) KUJTOJMË BEKIM BERISHËN ME SHOKË!

Pashtriku, 10 gusht 2020: Ushtria Çlirimtare e Kosovës ishte dhe mbeti faktori kryesor për çlirimin e Kosovës. Pa UÇK-në nuk do të kishte hyrë në luftë as NATO! Në këtë kuptim UÇK-ja i ndryshojë rrjedhat e historisë, nga ripushtimi i Kosovës (në nëntor 1912 …) me viset tjera shqiptare.
Pandaj pa hezitim mund të them se: UÇK-ja me dëshmorët e rënë në altarin e lirisë, janë dhe do të mbeten përjetësisht krenaria e Kombit tonë.
Në 22 vjetorin e rënies (më 10 gusht 1998 në Junik) qoftë i përjetshëm kujtimi dhe lavdia për dëshmorët:
1. Bekim Berisha (AB-eja)
2. Bedri Shala
3. Përmet Vula
4. Elton Zherka
5. Bashkim Leku
/…

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura