SHERADIN BERISHA: PIS MILETI I LDK-së DHE QEVERISJA NGA PAKICA!

Pashtriku, 24 Qershor 2019: Ky nuk është populli! Populli është tërësia, pis mileti është pjesa e ‘robit’ partiak! Këta që po grushtohen janë PIS MILETI i LDK-së! Por mos harroni se nuk janë më të mirë: as PIS MILETI i PDK-së, AAK-së, NISMES, madje e as i VV-së! Pse nuk janë më të mirë?
Sepse janë në shërbim të kupolës partiake, e jo në shërbim të interesit të përgjithshëm! Deri sa nuk e kuptojnë këtë fakt, ky soj MILETI mbetet i tillë!!!
***
Një sqarim për këndellje!
– Sa përqind nga 100%-shi i elektoratit votojnë, nëpër parti, në zgjedhjet parlamentare dhe ato lokale?!
– Vetëm rreth 40 % !!!
– Nga ky 40%-shi kemi lidershipin partiak, parlamentin ^ qeverinë dhe qeverisjet lokale!
– Ta zemë – nga ky 40%-ësh, në Kuvendin e Kosovës kemi pozitë e opozitë! Pozita ka rreth 23 %, opozita rreth 17%!
– Nga kjo rezulton se Vendi qeveriset nga 23 % -shi, i atij 40%-shit që votojnë!!!!
– Tani shtrohet pyetja ku është ai 60 %-shi i popullit me të drejtë vote, që nuk merre pjesë në këtë maskaradë?!
– Është jashtë këtij sistemi të degraduar politik e institucional!
– Dhe prandaj shtrohet pyetja: kush po e qeveriska këtë shumicë popullore në nivelë të republikës?
– E qeverisë pakica, 23 %-shi (i pozitës) që del nga kjo pakicë që unë e quaj PIS MILET, e cila nuk mendon me KOKË të vetë! (E publikuar për hrë të parë më 16 qershor 2019, në facebook)
***
Drejtpërdrejt nga Kuvendi zgjedhor i LDK-së në Mat
https://www.youtube.com/watch?v=tC9pOUBHUpk
***
Ekskluzive: Përleshje mes zyrtarëve të LDK-së në Mitrovicë – 19.05.2019 – Klan Kosova
https://www.youtube.com/watch?v=XFp0PJzMLV4


 

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të Lidhura