SHERADIN BERISHA: SI TA MUNDIM PUSHTETIN E KORRUPTUAR?

Pashtriku, 24 janar 2020: Në Kosovë ç’rëndësi ka pushteti, kur për çdo ditë zbrazet shteti nga mileti? “Pushtetin e korruptuar mund ta korigjosh me forcën e pushtetit” – thotë dijetari italian, Andrea Rossi (1950 – ). Ndërsa filozofi anglez, Francis Bacon, (1561 – 1626) thoshte: “Dija është pushtet.”
Prandaj për ta mundur pushtetin e korruptuar, duhet të përdoret pushteti i dijes dhe pushteti i forcës!

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura