SHERADIN BERISHA: ‘UZINAT’ E SHTETIT PËR PUNËSIMIN E FAMILJARËVE TË AAK’së! *)

Pashtriku, 23 mars 2019: Ish’analisti Muharrem Nitaj, tani deputet i AAK’së në Kuvendin e Kosovës, tashmë edhe djalin e dytë Egzon Nitaj e ka punësuar në Kompaninë rajonale ‘Pastrimi’.
Ditë më parë u raportua se në valën e punësimeve të familjarëve të zyrtarëve të AAK’së ‘ në PTK është punësuar edhe njëri nga djemtë e Muharrem Nitajt, Genc Nitaj!
Ky fluksë i punësimeve me të njohshëm nuk ndalet pa u rrënuar sistemi i sektorit publik që është ndërtuar për realizimin e interesave të liderëve partiakë! Për ta rrënuar këtë sistem mafioz fillimisht duhet të penalizohen bosat e politikës!
*) Reagimi i shkruar më 20 mars 2019!

===============================

SHERADIN BERISHA: RAMUSH KËSAJ I THONË TRADHËTI!
https://pashtriku.org/?kat=43&shkrimi=8604

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura