SHERADIN BERISHA: VARRI I GJENERALIT – FYTYRA E VËRTETË E SHTETIT DHE PUSHTETIT!

Pashtriku, 5 janar 2021: Më 5 janar 2012 u shua nga jeta, veprimtari i çështjes sonë kombëtare, i burgosuri politik, bashkëthemeluesi i KMDLNJ’së, dhe luftëtari i orëve të para të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, gjeneral majori, Shaban Veli Shala.
Edhe pas nëntë vjetësh nga vdekja, varri i tij flet me shumë se 1000 fjalë!
Varri shpërfaq fytyrën e vërtetë të shtetit, të institucioneve dhe të shoqërisë sonë në tërësi!
Rrjedhimisht varri i gjeneralit tregon më së miri, kush jemi dhe kah po shkojmë!
O njerëz, gjenerali s’ka nevojë për ne!
Ne kemi nevojë për gjeneralin, për idenë, shembëlltyrën dhe sakrificën e tij jetësore!
Përkujdesja për varrin e gjeneralit është nder për të gjallët e këtij vendi !!!
Gjeneral të lutem na fal, të lutem shumë!!!
Turpi na mbuloftë për jetë e mot!

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura