SHERADIN BERISHA: VRASËSIT E SHPRESËS!

Pashtriku, 16 prill 2019: Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Ramush Haradinaj dhe Fatmir Limaj, ju në saje të luftës së UÒªK-së u faktorizuat politikisht!
Dhe rrjedhimisht paslufta në politikë ju konsumoj pa masë!

Pse?!
Sepse për 20 vjet rresht në vend se ta zhvillonit Kosovën, ju e feudalizuat atë, duke krijuar mirëqenje dhe pasuri përrallore vetëm për feudet e kastës suaj!
– Dhe kështu rrjedhimisht e keni mbushur kupën, edhe pse miqtë tanë si Xhems Rubin etj., ju kishin thënë me kohë që ta leni politikën!!!
– Dhe kupa e mbushur me plotë durim, paknaqësi, zhgënjim e indinjatë të shqiptarëve, tashmë po derdhet në IKJE masive të shqiptarëve, sepse ua kani vrarë edhe SHPRESËN!
– Dhe Ju, tashmë nga këto rrethana ekzistuese nuk mund ta ndryshoni këtë gjendje, as të shkuarën tuaj, ama mund ta ndimoni të ardhmen e këtij vendi!
Si mund ta ndihmoni të ardhmen?!
Keni vetëm një rrugë!
T’i hapni rrugë ndryshimit në mendësinë politike, duke ikur nga politika!
***
Òª’rëndësi ka pushteti kur, për çdo ditë zbrazet shteti nga mileti?!
__________________
(Është publikuar fillimisht më 11 prill 2019, në facebook)

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura