SHOQATËS PËR DËME TË LUFTËS ‘NGRITJA E ZËRIT’ – ME PETICION KËRKON NDRYSHIMIN E LIGJIT PËR GJYKATËN SPECIALE

Skënderaj, 11 dhjetor 2017: Shoqata për Dëme të Luftës “Ngritja e Zërit”, përmes këtij peticioni i kërkon Kuvendit të Kosovës të bëjë ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit Nr.05/L-053 për Gjykatën Speciale, Ligj i cili amniston kriminelët serb në Luftën e Fundit të Kosovës 81998 – 1999) dhe akuzon çlirimtarët e UҪK-se për mbrojtjen e vendit të tyre.
Ky ligj është:
• Një etnik
• Diskriminues dhe
• Kundër kushtetues
Skënderaj, 10.12.2017
Drejtori i Shoqatës, Jahir Bejta

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura