SHPIKJA E MUTACIONEVE!

SHPIKJA E MUTACIONEVE!

Nga Sheradin Berisha, (Facebook, 8 janar 2022)

Derisa varianti “Omicron” i Covid19 po e “pushtonte” hapësirën e “kontaminuar” të variantit “Delta”, para një jave në Izrael u raportua për “infektimin” e parë me variantin e ri të virusit “Florona”.

Sipas “shkencëtarëve” të politikës, Florona është një kombinim i variantit të virusit sezonal me virusin Corona!

Ndërkaq sot bëhet e ditur se në Qipro shkenca e viruseve “zbulon” variantin e ri të Covidit, “Deltacron”. Shkencëtarët e “shëndetit publikë” na thonë se Deltacron është kombinim i variantit Delta me Omicron!

Pse kohëve të fundit kemi kaq shumë shpikje të mutacioneve të Civid19-shit? Përgjigjia është shumë e thjeshtë!

Këto variante shpiken me qëllim të përhapjes së frikës e panikës, për t’i arsyetuar e imponuar masat diktatoriale e antinjerëzore me: Green Pass, vaksinim të detyrueshëm dhe jo vetëm, të cilat po ekzekutohen nga qeveritë e shteteve, të diktuar nga sistemi piramidal i OBSH-së, farmaceutikës etj., në krye me elitën e banikerëve!

Te zgjimi është shpëtimi!

Fati ynë është në duart tona!

————

NE JEMI NJË (WE ARE ONE)!

Nga Sheradin Berisha

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura