TË JETOJMË PA FRIKË!

TË JETOJMË PA FRIKË!

Nga Sheradin Berisha, Pashtriku 13 Nëntor 2021

“Nuk ka virus më të rrezikshëm në tokë se sa frika. Kuptojeni këtë frikë sepse do të vdisni para se të vdes trupi juaj”, kështu ka thënë dijetari i shquar indian, OSHO (1931 – 1990)

Për mendimin tim frika është ‘nëna’ e stresit, sepse stresi është burim i të gjitha sëmundjeve edhe i sëmundjes mendore! Dhe për ta mundur sëmundjen  (në këtë rast edhe virusin) fillimisht duhet ta mundim frikën. Të jetojmë pa frikë!

Në këtë kohë plandemie edhe qeshja të imunizon, ndërsa frika çdo çelizë e dëmton.

Frika se ndalë vdekjen, por frika e ndalë jetën!

Prandaj jeta gjallon atje ku frika mbaron!

***

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura