TË MBILLET ÇDO PLLËMBË TOKË E PUNUESHME!

Kohë të vështira po vijnë!

TË MBILLET ÇDO PLLËMBË TOKË E PUNUESHME!

Nga Sheradin Berisha, Facebook 25 shkurt 2022

Në Mars të vitit të kaluar kam shkruar: “Të mbillen, e të mos lihet asnjë copë tokë djerrinë, në mënyrë që në të ardhmen e afërt ta përballojmë sa më lehtë krizën e bukës …!”

***

Sot duke shkuar kah stina e pranverës, krahas luftës në Ukrainë…, planeve të tjera ogurzezë të Kabalës me armët biologjike plandemike (lexo: viruset laboratorike) siç ka paralajmëruar B.Gates, dhe rritjes së çmimeve, do të rritet kriza e bukës dhe mungesa e ushqimeve elementare për jetë.

Pa e zmadhuar në këtë drejtim, mund të vijë një ditë kur raftet e shitoreve t’i gjejmë të zbrazura, të mos gjejmë asnjë ushqim të përditshëm jetësor! Shteti nuk ka rezerva për ta përballuar gjatë një krizë të tillë! Prandaj pa humbur kohë me mendje në kokë, të bëhen përgatitjet për mbjelljen pranverore dhe të mos lihet asnjë copë tokë djerrinë!

_____________

Burimi i facebookut

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10218733023373113&id=1125324528

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të Lidhura