VAKSINIMI SI PROVË KLINIKE MBI MILIARDA NJERËZ!

VAKSINIMI SI PROVË KLINIKE MBI MILIARDA NJERËZ!

Fushata e vaksinimit ishte një “provë klinike mbi miliarda njerëz”, kështu tha në fjalimin e mbajtur në Universitetin e Stanfordit më 21 prill 2022, ish-presidenti i SHBA-së Obama! Këtë provë klinike e ka përjetuar edhe atletja gjermane, Alina Reh!

Lexoni:

Atletja Alina Reh ka efekte anësore serioze pas vaksinimit përforcues

Më 21 Prill 2022

Shpresa gjermane e vrapimit Alina Reh po ankohet për pasojat e inflamacionit të muskujve të zemrës para këtij sezoni të atletikës me kampionatin evropian në Mynih. EM e katërta e Berlinit 2018 mbi 10,000 metra mori diagnozën sipas deklaratave të tyre të enjten pas vaksinimit të tyre përforcues kundër virusit korona para Krishtlindjeve.

“Isha plotësisht e lodhur pas vaksinimit dhe që atëherë kam qenë në një pauzë stërvitore”, tha 24-vjeçarja nga Laichingen, e cila konkurron për SCC Berlin. Edhe nëse ishte shumë e vështirë për të, ajo duhej të mbante këmbët të palëvizshme. Shtatë herë kampione gjermane dhe vendin e tretë në Kampionatin Evropian të Cross Countre, mundi të rifillonte stërvitjen e vrapimit dhjetorin e kaluar.

Goli i sezonit është shumë larg

“Kjo nuk ishte një kohë e lehtë për mua pasi ndikimi në planifikimin tim të konkurrencës është i hapur,” tha Reh. Objektivi i saj i madh për sezonin, Kampionatin Evropian në Mynih në mes të gushtit, është shumë larg për momentin. Një muaj më parë do të zhvillohet Kampionati Botëror në Eugene të SHBA.

Vrapuesja nga Jura Swabian iu desh të përballej me pengesa të përsëritura gjatë tre viteve të fundit, por rregullisht i kthehej vrapimit me performancë të lartë.

/ Përgatiti në shqip Sheradin Berisha, Facebook 25 Prill 2022 /

———-

Burimi:

 Alina Reh hat schwere Nebenwirkungen nach Booster-Impfung

https://www.schwaebische.de/landkreis/alb-donau-kreis/laichingen_artikel,-heim-em-fuer-reh-nach-herzmuskelentzuendung-weit-weg-_arid,11498537.html

—–

Ilustrimi: Alina Reh aktualisht ka pak arsye për të qenë e lumtur. (Foto: dpa)

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura