“VULLNETI” I DETYRUAR!

Nga arkivi i fb, 4 dhjetor 2021

Çka është ky vaksinim me detyrim! Është krim!

“VULLNETI” I DETYRUAR!

Nga Sheradin Berisha

OBSH thotë se, njerëzit edhe me dy doza të VAX infektohen dhe e bartin atë, madje dhe vdesin! Nëse është kështu, çfarë kuptimi ka marrja e vaksinës, për më tepër insistimi i tyre për vaksinim me detyrim?! Nuk ka kuptim! Prandaj ky veprim pa dyshim është krim!

Diku e kam e lexuar se, “detyrimi e shuan përkushtimin fisnik që bëhet me vullnet të lirë”.

Në disa vende të botës është aktivizuar edhe ushtria për ta realizuar vaksinimin me detyrim, këtë çmendi virale globale!

Çka është ky vaksinim me detyrim që e shohim figurativisht në karikaturë?!

Është padyshim një VULLNET I DETYRUAR, NGA DIKTATURA POLITIKE, SANITARE, POLICORE – USHTARAKE, MEDIALE GLOBALE!

Për Diktaturën forca është drejtësi!

Nëse nuk ndalet ky planë djallëzor, kanë marrë fund edhe liritë më themelore të njeriut!

#Te Zgjimi është shpëtimi! Protestë mbarënjerëzore (të VAXinuar dhe pa të VAXinuar) në rrugë paqësore në gjithë botën!

——————

Çka thotë eurodeputeti për shkallëshkallshmërinë e kësaj çmendie globale?!

Klikoni këtu 👇👇👇

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=620876629105263&id=100035487951028

***

Klikoni këtu 👇👇👇

https://fb.watch/hcjb8Cc13e/


Nga arkivi më 4 dhjetor 2021  

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10219912728264998&id=1125324528

_____________________

SHTOJCË

Një vit më parë

JEMI NJË!

Popujt e dinjitetshëm nuk e pranojnë ndarjen në njerëz të VAX e të pa VAX, sepse janë NJË!

Hyrja në Supermarket të gjithë pa dallim në mënyrë demonstrative, ka bërë që policia të tërhiqet! Kjo çmendi apart’heidi po ndodhë në Kosovë, Shqipëri dhe kudo në botë!! Prandaj ngrihuni! Liria është më e çmuar se çdo gjë tjetër!

Te zgjimi është shpëtimi 🤝

#Zgjohu

Kliko këtu 👇👇👇

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2914358035543354&id=1717669788545524

***

“VAKSINA NUK TË MBRON…” KA THËNË EDI!

Vaksina të mbron apo nuk të mbron nga infektimi?

Edi Rama ka dekonspiruar, thotë: “VAKSINA NUK TË MBRON NGA INFEKTIMI”!

***

Ta dëgjojmë “konspiracionistin” Kastriot Çipi

Kliko këtu 👇👇👇

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10157823421580738&id=640975737

___________________________

Më 2 dhjetor 2021

GËNJESHTARËT!

Para zgjedhjeve në Gjermani këta politikanë thonin se, nuk do të ketë vaksinim me detyrim, ndërsa tani që erdhën në pushtet po e bëjnë vaksinimin të detyrueshëm!

***

Është mjaft e habitshme që politikanët e partive të vjetra janë gjithmonë shumë të mërzitur kur gjuha popullore i përshkruan ata si gënjeshtarë.

Por si duhet t’i quash ndryshe njerëzit që premtojnë se nuk do të ketë vaksinim të detyrueshëm dhe më pas bëjnë të kundërtën? 🚨🤝

Klikoni këtu 👇👇👇

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2022325531275391&id=798071870367436

***

SHKELJA E PREMTIMIT!

Asnjë bllokim, asnjë vaksinim i detyrueshëm. Ky ishte njoftimi i kësaj vere 2021 nga këta politikanë. Tani të dyja duken sërish të mundshme. Çfarë mendoni për të: A është ndryshimi i kuptueshëm apo është një shkelje e besimit?

Klikoni këtu 👇👇👇

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=957435558193362&id=202502130353379

___________________________

Nga arkivi, 29. 11. 2021

Pa frikë e pa panik!

T’I THEMI NDALË GËNJESHTRËS!

🇿🇦 Afrika e Jugut

Ministri i Shëndetësisë i Afrikës së Jugut thotë për “Sky News” se qeveritë në Evropë dhe Angli po raportojnë informacione të rreme për situatën në terren.

****

Klikoni këtu 👇👇👇👇

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=4539252559485142&id=100002013275888

***

OMICRON ËSHTË MUTACION I RREMË NË AFRIKËN E JUGUT!

Ky djalosh gjerman lajmrohet nga një qendër e FITNESIT në Afrikën e jugut, dhe thotë se këtu jeta po zhvillohet normalisht, ndërsa shpreh habi për alarmin e krijuar në Europë me variantin OMICRON të virusit, i cili gjoja burimin e ka në jugë të këtij kontinenti!!!

Klikoni këtu 👇👇👇

https://m.facebook.com/story.php…

E ÇUDITSHME, APO JO!!!

Në Europë ALARM 🚨 për OMICRONIN Afrikano jugore, ndërsa në Afrikën e Jugut gjendja është e qetë!!!

“Gjithçka është e qetë këtu dhe nuk merren masa të veçanta!”, kështu thotë një sipërmarrëse austriake e cila aktualisht ndodhet në Afrikën e Jugut.

Ndërsa në Austri frika dhe tmerri po përhapen sërish masivisht për shkak të mutantit të virusit të Afrikës së Jugut Omikron, gjithçka është e qetë në “vendin e origjinës”. Asnjë gjurmë bllokimi, paniku dhe të ngjashme. E çuditshme, apo jo?

Klikoni këtu 👇👇👇

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=3083808921897397&id=1977684662509834

Kliko edhe këtu 👇👇👇

https://www.facebook.com/103658552149475/videos/442240297271222/

————-

Kjo diktaturë kriminale sanitare si instrument i kontrollit dhe nënshtrimit mund të ndalet vetëm me rezistencë të qetë mbarëqytetare në gjithë botën!

Te zgjimi është shpëtimi 🤝

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura