ZAJEDNICA NJË GUR I RËNDË NË QAFËN E REPUBLIKËS …!

Më 19 Prill 2024

Në 11 vjetorin e Marrëveshjes së 19 prillit 2013!

ZAJEDNICA NJË GUR I RËNDË NË QAFËN E REPUBLIKËS …!

Me 27 shkurt 2013, në më pak se dy muaj para nënshkrimit të marrëveshjes ndërkombëtare: Thaçi – Daçiq – Eshton, në Bruksel (më 19 prill 2013) për formimin e Asociacionit të Komunave me shumicë serbe (Zajednicës), kam bërë një shkrim me titull:

“O MILET, ËSHTË MOMENTI I FUNDIT QË HASHIM THAҪI TË NDALET NGA BOSNJËZIMI I KOSOVËS!”.

Ai nuk u ndalë dhe sot jemi përballë këtij rreziku!

***

Kah po shkon Kosova?!

O MILET, ËSHTË MOMENTI I FUNDIT QË HASHIM THAҪI TË NDALET – NGA BOSNJËZIMI I KOSOVËS!

Nga Sheradin Berisha

Pashtriku.org, 27. 02. 2013: Më 4 mars 2013 e tutje, në Bruksel, vazhdon telenovela e radhës Thaçi – Daçiq, për finalizimin e formës dhe përmbajtes së njësisë autonome të sebëve në Kosovë, e cila në këtë fazë embrionale po quhet me një emërtim simbolik “ASOCIACIONI I KOMUNAVE SERBE NË KOSOVË”! Prandaj, ooo Milet është momenti i fundit që Hashim Thaçi të ndalet, nga Bosnjëzimi i Kosovës!

Shkrimin e plotë 👇👇👇

https://www.facebook.com/share/5ffUvvwreHZ8sT7q

***

Rikujtesë për harrestarët e politikës!

PUSHTETI I SERBISË NË REPUBLIKËN E AHTISARIT!

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10216472995713834&id=1125324528

***

Në 11 vjetorin e nënshkrimit të marrëveshjes së 19 prillit 2013!

KUR NËNSHKRUESIT E ZAJEDNICËS IA HIDHNIN FAJIN NJËRI TJETRIT!

Lëmshi i deklaratave… !!!

Hashim Thaçi: Sa i përketë Asociacionit! Unë s’e kum nënshkru Asociacionin, LDK e ka nënshkru Asociacionin!!! Isa Mustafa i thotë Hashim Thaçit: Mos gënjeni … https://www.facebook.com/share/r/1rUCu6ZxT9qkZ85b/

———————-

Rreziku nga ‘Zajednica’ dhe ’44 minishtetet serbe

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura