10 VJETORI I PORTALIT PASHTRIKU (TETOR 2006 – TETOR 2016)

 Pashtriku.org, 10. 10. 2016: Pashtriku.org është portal i pavarur kombëtar, i themeluar në tetor të vitit 2006 dhe ka për qëllim: të shkruarit e historisë sonë kombëtare në dritën e dokumenteve arkivore etj., si dhe luftimin e të gjitha dukurive negative në shoqërinë tonë. Për më tepër ofron informim objektiv, për zhvillimet politike, ekonomike, sociale…, në Etnikumin Shqiptar.  “Një popull, ose e dëshiron realizimin e një qëllimi politik dhe për të është i gatshëm të sakrifikojë, ose nuk e dëshiron. Qëllimi politik i popullit shqiptar nuk mund të jetë tjetër pos bashkimit të tij në një shtet të vetëm shqiptar” – ka thënë filozofi dhe politikani Ukshin Hoti. Prandaj, motoja e Pashtriku.org është: “Ta bëjmë realitet Bashkimin Kombëtar – përpara se t’i bashkohemi Bashkimit Europian”.

***
NË PASHTRIK MUND TË LEXONI:
Opinione:
https://pashtriku.org/?kat=43

***
Histori:
https://pashtriku.org/?kat=60

***
Etnikumi Shqiptar:
https://pashtriku.org/?kat=45

***
Personalitete:
https://pashtriku.org/?kat=64

***
Dëshmorët:
https://pashtriku.org/?kat=46

***
Krimet:
https://pashtriku.org/?kat=63

***
Kulturë:
https://pashtriku.org/?kat=47

***
Filozofi:
https://pashtriku.org/?kat=62

***
Të ndryshme:
https://pashtriku.org/?kat=49

***
Fotogaleria:
https://pashtriku.org/?kat=48

***
Libri:
https://pashtriku.org/?kat=50

***
Kontakti:
https://pashtriku.org/?kat=51
***
Sheradin Berisha, kryeredaktor i pashtriku.org/

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura