A EKZISTON KOHA?!

A EKZISTON KOHA?!

Nga Sheradin Berisha, Pashtriku 26 shtator 2021

A ekziston koha?

Jo nuk ekziston!

Atëherë kush ekziston?

Ekziston materja!

E dimë që vetia kryesore e materjes është LËVIZJA!

Me çka matet lëvizja e materjes?

Matet me kohë!

Kush e mat kohën?

Njeriu!

Pra koha është një matje fizike (psh nga pika A deri te pika B) e kësaj lëvizjeje…

Prandaj koha nuk ekziston, atë njeriu e përcakton, varësisht nga nevojat e tij!

***

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura