ABAS FEJZULLAHI: TELEGRAM NGUSHËLLIMI!

Pashtriku, 15 qershor 2020:
BASHKIMI I INTELEKTUALËVE SHQIPTARË NË ZVICËR, NGUSHË LLON
FAMILJEN E NDERUAR HALILI NGA TËRNOCI I MADH NË KOSOVËN LINDORE DHE GJITHË TË AFËRMIT FAREFIS E MIQËSI, SHOKË, DASHAMIRË E BASHKËPUNËTOR KUDO QË GJINDEN NË KURBET E ATDHE DHE REDAKSINË E GAZETËS KOMBËTARE BOTA SOT, PËR VDEKJEN E LLUKMAN HALILIT.

Bashkimi i Intelektualëve Shqiptarë në Zvicër-BISHZ, ndanë dhimbjen bashkë me Ju e nderuara familje, me shpresë, se për aq sa është e mundur në këto raste ta përballojmë dhimbjen bashkë, për LLUKMANIN, si prind, gazetar dhe intelektual i shquar.
Me Ju përherë qëndroftë pranë qëndresa e arsyeshme, paqi nderimet dhe kujtimet më të mira për LLUKMANIN, që tani më prehet në amshim, dheu i atdheut i qoftë i lehtë e i shërbeft si mbuloj e roje e përhershme…
Zvicër, Solohthurn, 14. 06. 2020

Për: BISHZ
Abas Fejzullahi, kryetar &
Dr.Sc. Ahmet Xhigoli, anëtar i kryesisë

Gazetari Llukman Halili

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura