ABORTET PAS MARRJES SË NJË VAKSINE mRNA COVID!

ABORTET PAS MARRJES SË NJË VAKSINE mRNA COVID!

Dokumenti i Pfizer konfirmon abortet spontane edhe nga kontakti lëkurë me lëkurë me vaksinat

Nga Dr. Peter F Mayer, më 5 maj 2021

Qindra në mos mijëra gra kanë raportuar se kanë përjetuar çrregullime të parregullta të gjakderdhjes/koagulimit pas marrjes së një prej vaksinave mRNA Covid. Ka qindra raporte të tjera për aborte spontane. Megjithatë, sipas raportimeve dhe një dokumenti nga vetë Pfizer, kjo ka ndodhur jo vetëm pas vaksinimit, por edhe pas kontaktit me persona të vaksinuar.

Tingëllon e pabesueshme apo jo?

Epo, për fat të keq, një dokument nga Pfizer konfirmon se këto raporte janë plotësisht të mundshme. Është edhe më e habitshme që vaksinimi i grave shtatzëna tashmë është miratuar në Austri.

Dr Naomi Wolf, një autore dhe gazetare amerikane, ka qenë komentuese e shpeshtë e kësaj teme në Twitter dhe më parë ka postuar një lidhje në një faqe në Facebook më 19 prill 2021, e cila mund të gjendet këtu. Faqja ka qindra llogari nga gra që raportojnë gjakderdhje të parregullt pasi kanë marrë një vaksinë Covid ose kanë qenë në shoqërinë e njerëzve të vaksinuar.

– Gazetarja e lajmeve të ABC7, Kate Larsen, gjithashtu mori në pyetje mediat sociale se si vaksina Covid po ndikon në ciklet menstruale të grave, duke nxitur mijëra përgjigje nga gratë e shqetësuara.

– “Kam bërë vaksinën time të parë për COVID-19 në janar, e ndjekur nga e dyta në shkurt dhe që atëherë kam qenë hemorragjik me mpiksje. Ky muaj prill ishte më i vështiri.”

– “Mendova se po çmendesha dhe madje shkova aq larg sa të caktoja një takim te mjeku dhe të ndryshoja DIU-në time, sepse imja është shumë e fortë tani dhe ka kaluar një muaj.

– “Unë e kam marrë vaksinën Moderna në janar dhe shkurt (2021) dhe nuk kam periodë prej 3 muajsh. Ata bënë disa analiza gjaku, teste shtatzënie dhe ekografi, por gjithçka u kthye në normalitet. Më në fund më 4 prill më erdhi perioda dhe ka qenë shumë e rëndë për 22 ditët e fundit me radhë.”

Më gjerësisht lexoni këtu:

VAKSINË PËR COVID-19

Bay Area OBGYN shpjegon pse një vaksinë COVID mund të ndikojë në ciklet menstruale / E martë, 27 prill 2021

https://abc7news.com/covid-vaccine-and-menstrual-cycle-side-effects-women-coronavirus-period/10551643/

***

Ne e dimë gjithashtu nga raportet javore të Qeverisë së Mbretërisë së Bashkuar për reagimet negative ndaj vaksinave Covid të raportuara në Skemën e Kartonit të Verdhë MHRA se gratë humbasin foshnjën e tyre pasi kanë kryer një nga vaksinat Covid.

Raporti i 13-të, i cili përfshin të dhëna të futura deri më 21 prill 2021, ka kaluar për herë të parë shifrën e 100-të të aborteve.

Më gjerësisht lexoni këtu:

Hancock ka gjak në duart e tij – Rritje tronditëse e nënave në pritje që kanë humbur fëmijën e tyre pas vaksinës kundër Covid

Nga Ekspoze më 29 Prill 2021

***

Në dritën e raporteve të tilla, është jashtëzakonisht interesant dhe shqetësues që një dokument i Pfizer-it me titull:

“NJË STUDIM FAZA 1/2/3, I KONTROLLUAR NGA PLACEBO, I RANDOMIZUAR, I VERBËZUAR, GJETJE PËR DOZË ​​PËR VLERËSIMIN E SIGURISË, TOLERABILITETIT, IMUNOGJENICITETIT DHE EFIKASTËSISË TË SARS-COV-2 ARS-COV-2 CRNANDIGAINDIAL-DIA-1 ‘ është një seksion i tërë kushtuar mundësisë së ‘derdhjes së vaksinës mRNA’, ku është e mundur që njerëzit që kanë qenë në afërsi të dikujt që ka marrë vaksinën mRNA të Pfizer të kenë një reagim negativ vuajtjeje.

C4591001_Clinical_Protocol_Nov2020.pdf

***

Seksioni 8.3.5 i dokumentit përshkruan se si ekspozimi gjatë shtatzënisë ose ushqyerjes me gji ndaj shiringës mRNA Pfizer gjatë studimeve duhet të raportohet te Pfizer Safety brenda 24 orëve nga dijenia e hetuesit. Kjo është e çuditshme pasi gratë shtatzëna/nënat e reja nuk kanë qenë dhe nuk janë pjesë e studimeve të sigurisë. Madje, dokumenti përshkruan me detaje se si absolutisht duhet të sigurohet që asnjë grua shtatzënë të mos përfshihet gabimisht në studim. Edhe abstinenca seksuale kërkohet.

Pra, si mund të ekspozohen?

Pfizer konfirmon se ekspozimi gjatë shtatzënisë mund të ndodhë nëse një grua është e vendosur të jetë shtatzënë dhe e ekspozuar ndaj ekspozimit mjedisor ndaj vaksinës gjatë shtatzënisë.

Dokumenti thekson se ekspozimi mjedisor gjatë shtatzënisë mund të ndodhë nëse një anëtare femër e familjes ose ofrues i kujdesit shëndetësor raporton se është shtatzënë pas ekspozimit ndaj ndërhyrjes së studimit nëpërmjet thithjes ose kontaktit me lëkurën. Ose, nëse një anëtar mashkull i familjes ose ofrues i kujdesit shëndetësor i cili ishte ekspozuar ndaj ndërhyrjes së studimit me anë të thithjes ose kontaktit me lëkurën, atëherë ekspozon partneren e tij femër para ose rreth kohës së konceptimit.

Në terma laikë, Pfizer pranon në këtë dokument se është e mundur të ekspozohet një njeri tjetër ndaj vaksinës mRNA Covid thjesht duke thithur të njëjtin ajër ose duke prekur lëkurën e personit që është vaksinuar.

Pfizer konfirmon gjithashtu se është e mundur të infektohet një foshnjë me vaksinën mRNA përmes ushqyerjes me gji, edhe nëse nëna nuk është vaksinuar. Ata deklarojnë se kjo është përsëri e mundur nëpërmjet një ekspozimi mjedisor ku nëna zbulohet se ushqen me gji një foshnjë pas ekspozimit ndaj ndërhyrjes së studimit përmes thithjes ose kontaktit me lëkurën.

Pfizer konfirmon gjithashtu në seksionin 8.3.5.3 të dokumentit se reaksionet anësore mund të ndodhin pas “ekspozimit profesional”. Dokumenti shpjegon se ekspozimi në punë ndodh kur një individ ka kontakt të drejtpërdrejtë të paplanifikuar me ndërhyrjen e studimit, duke thënë se “mund ose nuk mund të rezultojë në shfaqjen e një ngjarjeje negative”.

Autoritetet dhe kontrolluesit e fakteve sigurisht po bëjnë çmos që të përpiqen të fshijnë mijëra dëshmi nga gratë nën qilim, me disa artikuj të kontrollit të fakteve tani në rrjedhën kryesore që përpiqen t’i cilësojnë ata që diskutojnë këtë çështje si “anti-Vaxxer” ose “muffle vaksinimi”.

E vetmja gjë që të gjithë këta kontrollues faktesh nuk e përmendin në raportet e tyre është se Pfizer përshkruan bardhë e zi në dokumentin e tyre se transmetimi i vaksinave të mRNA është një mundësi reale dhe ata kanë shqetësime mjaft ekstreme kur bëhet fjalë për gratë shtatzënia. Dhe ju duhet vetëm të shikoni bazën e të dhënave EMA për të parë se gratë kanë katër herë më shumë gjasa të përjetojnë efekte anësore serioze sesa burrat. 

***

Shtojca 5/9: Epoch Times ka një raport interesant mbi vaksinat vetëpërhapëse.

Më gjerësisht lexoni këtu:

Universiteti Johns Hopkins dhe Pfizer paralajmërojnë për vaksinat vetëpërhapëse

Nga Tim Sumpf, më 10 Maj 2021

Përditësuar: më 21 shtator 2021

https://www.epochtimes.de/gesundheit/johns-hopkins-universitaet-und-pfizer-warnen-vor-sich-selbst-ausbreitenden-impfstoffen-a3507722.html

***

Në vijim lexoni disa studime të dr.Peter F. Mayer:

Baza e të dhënave të EMA: 1268 raste të reaksioneve anësore tek fëmijët deri në 17 vjeç / Nga Dr. Peter F. Mayer, më 3 maj 2021

***

Vaksinimi i planifikuar gjithashtu për fëmijët dhe i përgatitur me recetë

Nga Dr. Peter F Mayer, më 2 maj 2021

***

AstraZeneca paralajmëron për sëmundje të shpeshta autoimune të shkaktuara nga vaksinimi / Nga Dr. Peter F Mayer, më 29 prill 2021

***

A duhet të vaksinohen fëmijët dhe personat me imunitet?

Nga Dr. Peter F Mayer, më 7 prill 2021

——–

/ Përshtati në shqip Sheradin Berisha, Facebook 6 Prill 2022 /

===========

Burimi kryesor:

Pfizer-Dokument bestätigt Fehlgeburten selbst durch Haut-Kontakt mit Geimpften / 5. Mai 2021 / von Dr. Peter F. Mayer

Total
0
Shares
1 comments
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura