AGJENDA E DAVOSIT ‘ TRURI I PLANDEMISË DIXHITALE!

AGJENDA E DAVOSIT ‘ TRURI I PLANDEMISË DIXHITALE!

Nga Sheradin Berisha, Facebook 23 janar 2022

Themeluesi dhe kryetari ekzekutiv i Forumit Ekonomik Botëror, Klaus Schwab, gjatë bisedës me Presidenten e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, në  Samitin virtual të Davosit (Axhenda e Davosit – The Davos Agenda, 17 – 21 Janar 2022, i thotë: Thjesht doja të nënvizoja atë që thatë në lidhje me Aktin Evropian patate të skuqura, pasi është një hap i rëndësishëm në krijimin e një truri fizik për dixhitalizim dhe në një farë mase referenca juaj për raportin e Klubit të Romës. Forumi publikoi më parë raportin e Klubit të Romës…” (*)

Ka kaq shumë për të shpaketuar këtu …?

—————-

(*) Klubi i Romës u themelua në vitin 1968 në Accademia dei Lincei në Romë, Itali. Ai përbëhet nga njëqind anëtarë të zgjedhur nga krerët aktualë dhe të mëparshëm të shteteve dhe qeverive, administratorë të OKB-së, politikanë dhe zyrtarë qeveritarë të nivelit të lartë, diplomatë, shkencëtarë, ekonomistë dhe liderë biznesi nga e gjithë bota.

Klubi i Romës angazhohet për Rendin e Ri Botëror me një Qeveri botërore. Në vitin 1970 Dr. John Coleman ka shkruar librin me titull: “Klubi i Romës, Instituti më i madh i mendimit të Rendit të Ri Botëror” (Der “Club Of Rome”: Die größte Denkfabrik der Neuen Weltordnung). Në vitin 1972 ky klub ka publikuar raportin e parë “The Limits to Growth” (Kufijtë e Rritjes) i cili është udhërrëfyes edhe i Forumit Ekonomik Botëror, të cilin e theksoi Shefi i këtij Forumi, Klaus Schwab në fjalimin e tij me Ursula von der Leyen në Samitin e Davosit.

Lexoni këtu një përmbajtje të raportit 👇👇👇

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura