ANARKIA MORALE!

ANARKIA MORALE!

Nga Sheradin Berisha, Pashtriku 3 nëntor 2021

Polemikat përçarëse të politikanëve dhe jo vetëm, nëpër debate televizive si dhe akuzat me shpifje të pabaza të militantëve partiakë nëpër rrjete sociale, shpesh herë ma kujtojnë anarkinë e tretë morale, (nga pesë anarkitë shqiptare) të Fan S. Nolit.

Anarkia morale e Fan Nolit (e vitit 1923) sikur është bërë normale edhe në vitin 2021!

Noli thoshte (citoi): “këtu qeni s’njeh të zon; këtu karakteret dopësohen, qullosen dhe ndërrojnë formë e ngjyr ditën si në kaleidoskop. Këtu ambiciet janë pa fre e pa kufi. Këtu i padituri i di të gjitha dhe i pazoti është i zoti për të gjitha.” – përfundon citati.

Prandaj ndaluni o njerëz me karaktere të dobëta, ambicozë të sëmurë e injorantë pa kufi! Ndaluni o njerëz të qullosur që ndërroni formë e ngjyrë çdo ditë!

***

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura