ANDIN HOTI: 17 VITE NË KËRKIM PËR TY!

Pashtriku.org, 16. 05. 2016: Në 17 vjetorin e zhdukjes pa gjurmë të Ukshin Hotit, i biri i tij Andini, kërkon nga institucionet e Kosovës dhe Shqipërisë zgjidhjen e fatit të Ukshin Hotit. Gjithashtu kërkon me ngulmë që “çështja e pazgjidhur e Ukshin Hotit të futet në agjendë zyrtare gjatë bisedimeve me Serbinë dhe të trajtohet me seriozitet të plotë”! Në vijim lexoni kërkesën e Andin U.Hotit, drejtuar institucioneve shqiptare, përmes rrjetit facebook:
***
Ndoshta dikush edhe pret që ne ti humbim shpresat, por JO asnjëherë! Deri në zbardhjen e fatit tënd, nuk do të rreshtemi së kërkuari dhe për ne DO TË JESH I GJALLË GJITHMONË! Sepse liria nuk është e plotë, sepse Republika, për të cilën dhe gjithçka është e mangut pa zgjidhjen e fatit tënd! Institucionet në Kosovë dhe Shqipëri duhet ta ndjejnë së paku si obligim MORAL zgjidhjen e misterit për fatin tënd! Është koha e fundit kur Kosova duhet të ngris zërin në kërkim tëndin. E ripërsëris, kërkojmë që çështja e pazgjidhur e Ukshin Hotit të futet në agjendë ZYRTARE gjatë bisedimeve me Serbinë dhe të trajtohet me seriozitet të plotë.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura