BAJRAM HOTI: VAZHDON DEKORIMI I GJENAZEVE!

 Gjermani, 26 maj 2018: Veprimtari Bajram Hoti në rrjetin social faceboook shkruan:
“Ejup Statovci dhe Ibrahim Rugova ishin kundër!
Presidenti Thaqi sot vazhdoi me dekorime kundërshtarët e kohës kur së bashku me te vepruam!
Ish Rektori Ejup Statovci sot u dekorua me medaljen e artë të Presidentit nga Kryetari i Republikës së Kosovës Hashim Thaqi.
Arsyetimi, kutribut të veqantë për liri dhe pavarësi veqanarisht ne demonstraten e vitit 1997 ku ishte në ballë të studentëve!
Shtrohet pytja:
Pse z.President dekoron një person i cili me 2 tetor 1992 pra pesë vite më parë kur ne organizuam demonstraten e cila ishte dy herë më e madhe se kjo e vitit 1997 ishte kundër?
Si mund ti anashkalosh një plejadë njerzish (studentë të asaj kohe) atdhetarë të kohës ku vepruam bashkë e të merresh me ata që realisht ishin kundër?
Me vjen keq qe je katandisur në këtë formë të diskriminimit dhe ndarjes jo korrekte duke i ngritur të pa merituarit, e harruar protaginistet!
Uë personalisht e di pse e bën këtë veprim mbase do vijë dita e do prononcohem.”

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura