BANKA BOTËRORE PARASHIKOJ PAJISJE PËR TESTIM DHE DIAGNOSTIFIKIM TË “COVID19” QYSH NË VITIN 2018!!! (DOKUMENTI)

Pandemia e planifikuar!

BANKA BOTËRORE PARASHIKOJ PAJISJE PËR TESTIM DHE DIAGNOSTIFIKIM TË “COVID19” QYSH NË VITIN 2018!!! (DOKUMENTI)

Nga Sheradin Berisha, Facebook 6 shtator 2020

Dihet mirëfilli se “COVID19” për herë të parë u shfaq në nëntor-dhjetor 2019, në qytetin Wuhan të Kinës! Ndërkaq në faqen zyrtare të Bankës Botërore (BB) ekziston një dokument i cili dëshmon se, BB ka parashikuar pajisje për testimin dhe diagnostifikimin e “COVID19” qysh në vitin 2018, një vit para shpërthimit të ‘p(l)andemisë’ në Kinë!!!

Në këtë dokument (të BB) janë evidentuar të gjitha shtetet me tarifat përkatëse për instrumentet dhe aparatet e testit diagnostik COVID-19, në mesin e të cilëve është edhe Shqipëria.

***

Lexoni:

TARIFAT E APLIKUARA PËR SHQIPËRINË, 2018

Tarifat e aplikuara për importet e instrumenteve dhe aparateve të Testit Diagnostik COVID-19 nga Shqipëria – sipas vendeve

Viti: 2018

Informacione shtesë mbi produktin: Covid-19 kite testi e diagnostifikimi, aparate të përdorura në testimin diagnostifikues

Kategoria: Paketat e testeve COVID-19 / Instrumentet, aparatet e përdorura në testimin diagnostifikues

Tabela më poshtë ka të dhëna nga TRAJNAT UNCTAD për tarifën e kombit më të favorizuar (MFN) dhe tarifën e aplikuar të zbatuar nga Shipëria për importet e instrumenteve dhe aparateve të testit diagnostik COVID-19 nga vende të ndryshme. MFN dhe Tarifa e Aplikuar janë dhënë për të dy mallrat e tregtuara dhe ato të patregtuara.

____________

ANGLISHT:

Tariffs applied on imports of COVID-19 Diagnostic Test instruments and apparatus from Albania

by country

Year: 2018

Additional Product information:COVID-19 Test kits/ Instruments, apparatus used in Diagnostic Testing

Category: COVID-19 Test kits/ Instruments, apparatus used in Diagnostic Testing

Below table has data from UNCTAD TRAINS for Most Favored Nation (MFN) tariff and Applied tariff applied on imports Of COVID-19 Diagnostic Test instruments and apparatus from Albania by country. MFN and applied Tariff are provided for both traded And non-traded goods.

***

Kliko lidhjen, lexo dokumentin:

https://wits.worldbank.org/tariff/trains/en/country/ALL/partner/ALB/nomen/h5/product/

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura