BEHAJDIN ALLAQI, FRYMËZUESI I LËVIZJES ÇLIRIMTARE (VIDEO)

BEHAJDIN ALLAQI, FRYMËZUESI I LËVIZJES ÇLIRIMTARE (VIDEO)

Nga Sheradin Berisha, Pashtriku 2 nëntor 2021

Në dokumentarin „Behajdin Allaqi – Frymëzuesi i Lëvizjes Çlirimtare”, thuhet se ai u vra në luftë me armikun! Jo, Behajdin Allaqi nuk u vra në frontet e luftës me armikun, u vra nga dora e zezë brenda UÇK-së!

Ai fillimisht u arrestua (në qershor 1998) në Shtabin e UÇK-së në Drenoc me urdhër nga lartë, u morë nga Hashim Thaçi… u dërgua në burgun e Kleçkës dhe pastaj u zhduk pa gjurmë. Sot e kësaj dite familja Allaqi dhe bashkëveprimtarët e Behajdinit i kërkojnë eshtrat e tij …

***

Në një vend ku e vërteta s’është e lirë, liria s’është e vërtetë! Prandaj ta themi të vërtetën që të jemi të lirë!

***

Behajdin Allaqi – Frymëzuesi i Lëvizjes Çlirimtare

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura