BESONI SHKENCËS!

BESONI SHKENCËS!

Unë besoj në shkencë,

POR…

Shtërngimi (Detyrimi)kushtëzimi nuk është shkencë,

Mbajtja ‘ fshehja e të dhënave nuk është shkencë,

Manipulimi i të dhënave nuk është shkencë,

Përzgjedhja e studimeve të favorshme nuk është shkencë,

Kushtëzimi social nuk është shkencë,

Nxitja e frikës nuk është shkencë, dhe

Censura nuk është shkencë.

*) Malcolm Roberts

—————

*) Malcolm Roberts ka lindur më 3 maj 1955. Është një politikan australian. Ai u zgjodh senator për Queensland në zgjedhjet federale australiane të vitit  2019.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura