BLERIM ҪOҪAJ: JA PSE HUMBI HATIM BAXHAKU!

Prizren, 26 tetor 2017: Kandidati i LDK-së për kryetar të Prizrenit, Hatim Baxhaku, nuk arriti të fitojë në zgjedhjet e 22 tetorit. Janë shumë faktorë që kanë ndikuar në humbjen e tij.
Faktori kryesor i humbjes së LDK-së në Prizren, ishte vet Hatim Baxhaku.
Ai, nuk performoi mirë gjatë shpalosjes së programit në fushatën zgjedhore.
Ishte tepër i paartikulueshëm!
Nuk kishte informacionin as më të vogël se cfarë kishte ndodhur gjatë këtyre viteve në Prizren.
Ishte i paartikulueshëm edhe në zbërthimin e programit të tij, për të ardhmën e Prizrenit.
Duke akuzuar kundërkandidatët, shpeshherë është vetëngulë!
Personalisht mendoj se, do të ishte normale që një mjek të mos ketë informacione për zhvillimet në qytetin ku jeton, por për një ish-deputet të Kuvendit të Kosovës, kjo është e pafalshme.
Mbase mungesa e informacionit për gjendjen e krijuar nga Qeveria e Mujës në Prizren, dhe mungesa e kontaktit me hallet e qytetarëve, ka rezultuar që Baxhaku të mos flasë asnjëherë në Kuvendin e Kosovës. Por, kjo është një kapitull tjetër.

Baxhaku, besoj se tashmë e ka kuptuar se puna e mirë dhe profesionale e mjekut, nuk sjellë vota.
As mosvotimi i Hashim Thaçit për President nuk sjell vota.
As mosvotimi i Demarkacionit nuk sjellë vota.
Personalisht, tri veprimet e numëruar i kam vlerësuar dhe i vlerësoj.
Faktori tjetër që ka ndikuar në humbjen e Baxhakut dhe LDK-së në Prizren, ka qenë lista zgjedhore. Pa dashur të hyjë me emra, në këtë listë, ka pas kandidat që, nuk e kanë ditur se për cilën parti po garojnë!
LDK-ja në Prizren, për dhjetë vjet të opozitës, gjithë kohën ka qëndruar në gjirin e Ramadan Mujës. Madje, ky subjekt politik, ka qenë shpëtimtare e Qeverisë së Mujës, sa herë që ka pasur përcarje brenda PDK-së në Prizren.
S’po flasë për përfitime!
Baxhaku, mund të mos ketë pasur informacione për “opozitarizmin” e partisë së tij, por jo edhe qytetarët.
Sot, çdo qytetar, falë teknologjisë, është i informuar për çdo gjë që ndodhë jo vetëm në Prizren.
Çuditem qysh Baxhaku, u futë në garë për të pastruar Komunën, pa e pastruar oborrin e vetë!
E thashë në fillim që numri i faktorëve që kanë ndikuar në humbjen e Hatim Baxhakut dhe LDK-së në Prizren, nuk është i vogël.
Prandaj, mundësia për të eliminuar faktorët që shkaktuan humbjen e katërt të LDK-së në këtë qytet, është shumë e kufizuar.
Drita e zgjidhjes së problemeve të LDK-së në Prizren, shihet vetëm në fund të tunelit!
Të gjithë nuk janë humbës !
P.S. Në vijim pse humbi Zafir Berisha

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura