BOTIME TË REJA: DRENICA DJEPI I TRIMËRISË

Pashtriku.org, 08. 01. 2016: Në prag të festave të fundvitit 2015, profesori, shkrimtari, publicisti e veprimtari i palodhur i çështjes kombëtare, z. Bedri Tahiri na solli një dhuratë shumë të çmuar, librin enciklopedik e historiko- letrar “DRENICA – DJEPI I TRIMËRISË”, me redaktor: Prof. dr. Zymer NEZIRI e recencues: Dr. Mehmet RUKIQI, botuar nga SHB “Meshari” te z. Nezir PROKSHI e shtypur në “Lena Grafik” në Prishtinë.
Në libër janë trajtuar në mënyrë profesionale këto personalitete të njohura kombëtare: Adem Jashari, Ahmet Delia, Azem Galica, Ahmat Galica, Ajet Gjeli, Ajet Gërguri, Arif Shala, Asllan e Abaz Kurrumeli, Aruç Gjinofci, Aziz Zhilivoda, Bajram Tërnafci, Bajram Zena, Bedri Shala, Bejtë Galica, Bekë Galica, Brahim Luta, Dan Deroci, Dërgut Bajraktari, Dervish Goxhuli, Emin Lati, Fatime Hetemi, Fazli Berani, Fazli Greiçefci, Fehmi Lladrofci, Fejzullah Luboveci, Feriz Klinaku, Habib Kukiqi, Halil Haxhia, Halil Haxhiu, Halil Bajraktari, Halit Bajrami, Halit Ahmeti, Hamdi Gashi, Hamzë Jashari, Hasan Prishtina, Hazir Rama, Hetem Kozhica, Hilmi Zariqi, Hys Ferati, Hys Popova, Hys Ferati, Ibrahim Banushi, Ilaz Kodra, Imer Zariqi, Imer Fazlia, Isë Zymeri, Isuf Rexha, Jetullah Zabeli, Kamer Loshi, Kapetan Shefqet Bylykbashi, Kolonel Sylejman Vuçitërna, Lec Gradica, Lut Gllanasella, Mehmet Lutani, Mehmet Delia, Mehmet Gradica, Miftar Bajraktari,Millosh Kopiliqi, Mujë Krasniqi, Mulla Ilaz Broja, Mursel Ahmeti, Nak Berisha, Naser Kodra, Nebih Meha, Qorr Ilazi, Ramadan Bajraktari, Ramë Lutani, Ramë Islami, Ramë sejdia, rasim Kiçina, Rexhep Gjeli, Rexhë Bajraktari, Rexhep Galica, Rifat Galica, Rifat Berisha, Sadik Lutani, Sadik Zeneli, Sefer Kleçkq, Sinan Çitaku, Shaban Manxholli, Shaban Polluzha, Shaban Jashari, Shaqir Hoxhë Rezalla, Shaqir Smaka, Shaqir Pirraku, Sherife Galica, Shotë Galica, Tahir Gradica, Tahir Berisha, Tahir Tahiri, Tahir Meha, Temë Dobrashefci, Tush Selmani, Xheladin Luboveci, Xhemë Tërnafci, Xhemë Lutani, Xhevë Krasniqi- Lladrofci, Zenel Obria, Zenel Baica, Zeqir Llausha dhe Zeqir Kiçina.

Të gjithë të interesuarit librin mund ta sigurojnë në lokalet e shtypshkronjes “Lena Grafik” në Prishtinë, tek drejtori z. Hajdar FEJZULLAHU
Shtypshkronja – Printinghouse
LENA GRAFIK – DESIGN
Mob: 044 418 876 & 044 155 696
Prishtinë 10000 Republika e Kosovës

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura