Ç’ËSHTË KJO P(L)ANDEMI? TESTET U BLENË MË 2017 – 2018, NDËRSA “COVID19” PLASI MË 2019?! (DËSHMITË)

Facebooku, 7 shtator 2020

Pandemia e planifikuar!

Ç’ËSHTË KJO P(L)ANDEMI? TESTET U BLENË MË 2017 – 2018, NDËRSA “COVID19” PLASI MË 2019?! (DËSHMITË)

Nga Sheradin Berisha

Tashmë të gjithë e dimë që “COVID19” fillimisht u shfaq në nëntor – dhjetor 2019 në Wuhan të Kinës. Ndërkaq po t’i shikojmë disa grafika që janë publikuar në faqen zyrtare të Bankës Botërore (BB) rezulton që Shqipëria, (ashtu si shumë shtete të tjera në botës) qysh në vitin 2017 – 2018 kanë blerë teste për COVID19!

Me këtë rast edhe njeriu më i pamend do të pyeste: Si është e mundur që të gjitha shtetet për COVID19, kanë blerë teste më herët, ndërsa “virusi” plasi në fund të vitit 2019?!

***

Shiko e lexo në foton 1, dhe për më tepër kliko e lexo më poshtë: 👇👇👇

https://wits.worldbank.org/trade/comtrade/en/country/ALB/year/2017/tradeflow/Exports/partner/ALL/nomen/h5/product/382200

BANKA BOTËRORE PARASHIKOJ PAJISJE PËR TESTIM DHE DIAGNOSTIFIKIM TË “COVID19” EDHE NË VITIN 2018!!! (DËSHMIA)

Në faqen zyrtare të Bankës Botërore (BB) ekziston gjithashtu një dokument tjetër i cili dëshmon se, BB ka parashikuar pajisje për testimin dhe diagnostifikimin e “COVID19” edhe në vitin 2018, një vit para shpërthimit të ‘p(l)andemisë’ në Kinë!!!

Në këtë dokument (të BB) janë evidentuar të gjitha shtetet me tarifat përkatëse për instrumentet dhe aparatet e testit diagnostik COVID-19, në mesin e të cilëve është edhe Shqipëria.

Lexoni:

TARIFAT E APLIKUARA PËR SHQIPËRINË, 2018

SHQIP:

Tarifat e aplikuara për importet e instrumenteve dhe aparateve të Testit Diagnostik COVID-19 nga Shqipëria – sipas vendeve

Viti: 2018

Informacione shtesë mbi produktin: Covid-19 kite testi e diagnostifikimi, aparate të përdorura në testimin diagnostifikues

Kategoria: Paketat e testeve COVID-19 / Instrumentet, aparatet e përdorura në testimin diagnostifikues

Tabela më poshtë ka të dhëna nga TRAJNAT UNCTAD për tarifën e kombit më të favorizuar (MFN) dhe tarifën e aplikuar të zbatuar nga Shipëria për importet e instrumenteve dhe aparateve të testit diagnostik COVID-19 nga vende të ndryshme. MFN dhe Tarifa e Aplikuar janë dhënë për të dy mallrat e tregtuara dhe ato të patregtuara.

ANGLISHT:

Tariffs applied on imports of COVID-19 Diagnostic Test instruments and apparatus from Albania

by country Year: 2018

Additional Product information: COVID-19 Test kits/ Instruments, apparatus used in Diagnostic Testing

Category: COVID-19 Test kits/ Instruments, apparatus used in Diagnostic Testing

Below table has data from UNCTAD TRAINS for Most Favored Nation (MFN) tariff and Applied tariff applied on imports Of COVID-19 Diagnostic Test instruments and apparatus from Albania by country. MFN and applied Tariff are provided for both traded And non-traded goods.

***

Shiko e lexo në foton 2, dhe për më tepër kliko e lexo më poshtë: 👇👇👇

https://wits.worldbank.org/tariff/trains/en/country/ALL/partner/ALB/nomen/h5/product/902780

=========================

Facebooku, 7 shtator 2021

NË KOHË P(L)ANDEMIE! KAH PO SHKOJMË?!

Nga Sheradin Berisha

Kush i ka mediat në dorë i ka edhe mendjet e njerëzve nën kontroll! Prandaj “është shumë më lehtë t’i mashtrosh njerëzit se, t’i bindësh që janë mashtruar”, ka thënë shkrimtari amerikan, Mark Twein.

MË 16 MARS 2020

Më 13 mars 2020 në Kosovë u vunë masat e izolimit të plotë dhe u shtua frika dhe panika në popull! Tri ditë më vonë, me 16 Mars 2020, në rrjetin tim facebook kam shkruar: “Izolimi, frika dhe panika e globalizuar nga virusi Korona, duket se do ta ndryshoj botkuptimin e jetës! Mos i jepni fuqi frikës, jetoni të qetë, pa frikë e depresion!” (Fb, 16.03.2020)

MË 13 PRILL 2020

Rreth një muaj më vonë, më 13 prill 2020 kam shkruar të njetin shqetësim, duke theksuar tashmë mbylljen si imponim për vaksinim deri në çipim. Vaksinimi tashmë po ndodh edhe me detyrim, ndërsa çipimi pritet të pasoj në vijim! Kam thënë: “Këto ditë ‘pandemie’ ka pushuar logjika nga frika e panika! Jetohet me stres, derisa në emër të ‘Covid-19’ po shtohen vdekjet! Mbyllja duket që po impohet për vaksinim deri në çipim digjital global! Koha për zgjim!” (Fb, 13.04.2020)

MË 07 SHTATOR 2021

Sot, pas gati dy vitesh bota nga kjo gjendje e imponuar:

– Ekonomia e familjeve dhe standardi i tyre jetësor është dobsuar, për të mos thënë është shkatërruar!

– Ndërmarrjet e vogla dhe të mesme kanë falimentuar;

– Frika, panika, stresi e depresioni i krijuar, te miliona njerëz probleme mendore kanë shkaktuar. Dhe si të tillë janë bërë pacientë kronik të psikiatrisë e farmacisë;

–  “Infektimet” me PCR test dhe jo vetëm janë shumfishuar;

– “Vdekjet” spitalore me intubim, nga Covid19 janë shtuar;

– Vaksinimi i përgjithshëm me arsyetimin për “imunizim të tufës” fillimisht me masa të shtuar ëdhtë imponuar, ndërsa tashmë po bëhet edhe i detyruar;

Dhe në këtë mënyrë, në pamje të parë duket sikur njerëzimi është gjunjëzuar dhe këtë gjëmë e ka “pranuar”! Por jo, sot në botë çdo ditë në forma të ndryshme fortë protestohet, dhe kjo Diktaturë plandemike kundërshtohet!

Kush e pasqyron njerëzmin si të gjunjëzuar?!

Mainstream mediat, Politika, Bigframa dhe jo vetëm, duke pasqyruar çdo ditë kronika ekskluzive për numrin e infektimeve dhe vdekjeve nga “covid19” dhe mutacionet alfabetike (pa i treguar sëmundjet e rënda kronike) këtë gjendje e kanë dramatizuar e zmadhur, njerëzimin për ta gjunjëzuar!

Nuk thuhet kot, kush i ka mediat në dorë i ka edhe mendjet e njerëzve nën kontroll!

KAH PO SHKOJMË?!

Më 13 prill 2020 kam theksuar se: “mbyllja duket që po impohet për vaksinim deri në çipim digjital global! Koha për zgjim!”! Dhe çipi tashmë duket në horizont!

“Shkencëtarët e Pentagonit, që punojnë në një njësi të ngritur në kulmin e Luftës së Ftohtë, kanë krijuar një mikroçip që mund të futet në lëkurë dhe që pikas infeksionin Covid-19. Më pas një filtër revolucionar e pastron gjakun nga virusi. Edhe pse duket si një skenar fantastiko – shkencor, ekipi i DARPA ka kohë që punon për të parandaluar pandemitë.”

Vërtetë kjo po bëhet për të parandaluar pandeminë, apo për të kontrolluar e dirigjuar njerëzinë?! Kjo është shumë qartë, prandaj është Koha për zgjim!

(…)

Pentagoni shpik filtrin që pastron gjakun nga virusi Covid-19 / Gjerësisht lexoni këtu: 👇👇👇

https://www.syri.net/bote/415870/pentagoni-shpik-filtrin-qe-pastron-gjakun-nga-virusi-covid-19

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura