COVID-19 DHE GRIPI SEZONAL, KUSH NA DËMTOI MË SHUMË?!

Nga arkivi, më 31 Mars 2020!

Kur ka nis kjo Plandemi si çmendi e tirani kam bërë këtë analizë!

COVID-19 DHE GRIPI SEZONAL, KUSH NA DËMTOI MË SHUMË?!

Nga Sheradin Berisha

Në Kosovë (me zhurmë mediale e politike) deri më sot janë 108 persona të prekur nga Covid-19 (shumica janë në shtëpi, jashtë kujdesit spitalor). Prej tyre një 82 vjeçar (me 22.03.2020) nga Dumnica e Besianës (që lëngonte nga sëmundja kronike kardiake dhe mushëkrore) ka vdekur!

Ndërkaq gjatë muajit mars (pa zhurmë mediale e politike) mijëra persona janë prekur nga virusi sezonal (gripi), dhe dhjetra prej tyre kanë vdekur, ndonëse lëngonin edhe me sëmundje të tjera kronike!

Me këtë rast mua me rezulton se gjendja më e dëmshme dhe shqetësuese, është gripi sezonal që i ka shtri në shtratë mijëra burra, pleqë, gra e fëmijë, dhe ka marrë më shumë jetë njerëzish, se sa Covid-19 që nuk kemi vdekje masive, (siç është propaganduar) dhe na izoloi tërësisht nga jeta publike dhe na futi frikë kolektive!

Ky është një mashtrim i madh dhe si i tillë e përçmon dijen tonë! T’i themi ndalë mashtrimit!

***

Lexoni e kthjelluni:

Hej njerëz COVID-19 është një mashtrim i madh, infektohen më shumë nga gripi se nga kjo pandemi:

_________________

Nga arkivi, më 31 Mars 2020!

Dy vite më parë, qysh në muajin parë të tiranisë së plandemisë, kam bërë këtë analizë:

COVID-19 NJË MASHTRIM I MADH GLOBAL!

Nga Sheradin Berisha

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura