DIKTATURA E VAKSINIMIT!

DIKTATURA E VAKSINIMIT!

Nga Sheradin Berisha, Facebook 16 shkurt 2022

Nuk ka pasur kurrë kaq shumë shkelje të fjalës nga politikanët se sa lidhur me çështjen e vaksinës Korona! Epshi sadist me të cilin politikanët shkelin besimin e qytetarëve nuk ka kufi. Dhe këtu janë të përfshirë të gjithë politikanët e partive të vjetra në Gjermani, të cilët kanë deklaruar se nuk do të ketë vaksinim në këtë drejtim.

Çka deklarojnë politikanët?!

– Markus Söder (CSU) në pranverë 2020: “Për mendimin tim, nuk do të ketë vaksinim.”

– Karl Lauterbach (SPD) /ministër aktual i shëndetësisë/, më 16 maj 2020: “Vaksinimi i detyrueshëm me Sars-CoV-2 ka aq pak kuptim sa me gripin”.

– Wolfgang Schäuble (CDU) në vjeshtë 2020: “Nuk do të ketë vaksinim. Askush që është përgjegjës nuk e dëshiron këtë”.

– Kancelarja Angela Merkel në shkurt 2021: “Ne kemi premtuar se nuk do të ketë vaksinim”.

– Jens Spahn (CDU) në shkurt 2021: “E jap fjalën time në Bundestag: Në këtë pandemi nuk do të ketë vaksinim”.

Dhe sot (?) kërkesa për shiringë (vaksinim) kalohet brutalisht – pavarësisht nga kostoja!

——-

Burimi

Impf-Diktatur. Boostern bis zum Tod

#JoVaksinimMeDetyrim

ZOTI ËSHTË MBI QEVERINË! HIMNI I LIRISË

https://m.youtube.com/watch?v=T6VL2LFKAjE

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura