DOKUMENTET ZBULOJNË: MEGA EFEKTE TË REJA ANËSORE TË VAKSINAVE BioNTech / PFIZER!

Vaksinimi kundër koronavirusit!

DOKUMENTET ZBULOJNË: MEGA EFEKTE TË REJA ANËSORE TË VAKSINAVE BioNTech / PFIZER!

Përgatiti në shqip: Sheradin Berisha, Facebook 10 Mars 2022  

Deri më tani, ne kemi qenë të vetëdijshëm vetëm për efektet e lehta anësore nga vaksina Biontech/Pfizer. Sidoqoftë, dokumentet e reja të kësaj Korporate farmaceutike që janë depozituar në Administratën e Ushqimit dhe Barnave pas një kërkese të mjekëve, profesorëve dhe gazetarëve për lirinë e informacionit kanë zbuluar efekte tronditëse.

***

Siç mund të lexohet aktualisht në “Expressin” britanik, një gjykatës federal në Teksas ka udhëzuar “Administratën e Ushqimit dhe Barnave” (Food and Drug Administration), ose shkurt FDA, të publikojë të dhënat e tyre mbi vaksinën Biontech/Pfizer dhe në këtë mënyrë edhe për efekte anësore të vaksinës. Është hera e parë që publiku ka akses në të dhënat që Pfizer ia ka paraqitur FDA-së si pjesë e provave klinike të saj në mbështetje të miratimit të vaksinës COVID-19.

Dokumentet zbulojnë: kompania Pfizer dëshironte të mbante të mbyllura efektet anësore të vaksinës!

Siç mund të shihet nga dokumentet, Pfizer në kohë reale ishte në dijeni të pothuajse 158,000 “ngjarjeve negative” në lidhje me vaksinën e saj. Sipas raportit, Pfizer ka kërkuar për këtë arsye që dokumentet konfidenciale të mbahen nën çelës për 75 vjet. Por asgjë nuk doli prej saj.

Këto efekte anësore të Biontech duhet të mbeten sekret për momentin

Sipas “Rio News”, dokumentet listojnë ndër të tjera këto efekte të padëshiruara anësore:

– Lëndim akut i veshkave

– Mieliti akut i dobët (inflamacion i palcës kurrizore)

– Antitrupa pozitivë kundër spermës

– Embolia e trurit

– Tromboza e trurit

– Arrest kardiak – infarkt

– Tromboza ventrikulare e zemrës

– Shoku kardiogjen

– Vaskuliti i sistemit nervor qendror

– Vdekja tek të porsalindurit

– Tromboza e venave të thella

– Encefaliti i trungut të trurit

– Encefaliti hemorragjik

– Epilepsia e lobit frontal

– Shkumë në gojë

– Psikoza epileptike

– Paraliza e fytyrës

– Sindroma e shqetësimit fetal

– Amiloidoza gastrointestinale

– Kriza e përgjithësuar toniko-klonike

– Encefalopatia e Hashimotos

– Tromboza vaskulare hepatike

– Riaktivizimi i herpes zoster

– Hepatiti i ndërmjetësuar nga imuniteti

– Sëmundja intersticiale e mushkërive

– Emboli pulmonare

– Epilepsia mioklonike e të miturve

– Dëmtimi i mëlçisë

– Pesha e ulët e lindjes

– Sindroma inflamatore multisistemike tek fëmijët

– Miokarditi, kriza neonatale

– Inflamacion i pankreasit, pneumoni

– Lindje të vdekur

– Takikardi

– Epilepsia e lobit të përkohshëm

– Autoimuniteti

– Goditje në tru

– Diabeti mellitus i tipit 1

– Tromboza venoze tek të porsalindurit

– Tromboza e arteries vertebrale.

Raporti zbulon: 25,000 çrregullime të sistemit nervor pas vaksinimit kundër Corona nga Biontech/Pfizer

Si kujtesë, të gjitha këto efekte anësore të vaksinës ishin të njohura përpara se të miratohej vaksina Pfizer/Biontech. Këto janë ndër 1246 sëmundje të tjera pas vaksinimit që nuk janë raportuar më parë publikisht. Të dhënat tregojnë gjithashtu se mbi 25,000 çrregullime të sistemit nervor u raportuan pas marrjes së vaksinës kundër koronavirusit. Kishte gjithashtu 17,000 çrregullime të sistemit musculoskeletal dhe indit lidhës, dhe 14,000 çrregullime gastrointestinale.

———-

Burimi:

Coronavirus-Impfung: Dokumente enthüllen ungekannte Nebenwirkungen bei Biontech/Pfizer

https://www.news.de/amp/gesundheit/856167699/coronavirus-impfung-news-aktuell-mit-impfreaktionen-bei-comirnaty-ungekannte-nebenwirkungen-bei-biontech-pfizer-sollten-geheim-bleiben/1/

***

– Dëgjoni e shikoni dëshmitë në kanali-7:

https://www.facebook.com/1125324528/videos/pcb.10220313995736434/382819916623241

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura