DR.SONJA REITZ: VDEKSHMËRIA E TEPËRT I ATRIBUOHET KRYESISHT VAKSINIMIT KUNDËR COVID-19!

ALARMANTE!

DR.SONJA REITZ: VDEKSHMËRIA E TEPËRT I ATRIBUOHET KRYESISHT VAKSINIMIT KUNDËR COVID-19!

Nga Sheradin Berisha, 07 shkurt 2022

Për Dr.Sonja Reitz nuk ka dyshim: vdekshmëria e tepërt që është vërejtur nga viti 2021 është kryesisht për shkak të vaksinimit kundër Covid-19. Sipas analizave rëndësi të veçantë i kushtohet vaksinimit përforcues (dozës së tretë).

Ajo nuk mund ta kuptojë heshtjen e institucioneve drejtuese, pavarësisht shifrave të qarta dhe as sjelljen jokritike të kolegëve të saj. Nuk ka informacion të saktë për përfitimet dhe rreziqet e vaksinimit.

Dr. Sonja Reitz është specialiste e mjekësisë së përgjithshme dhe mjekësisë psikoterapeutike me praktikën e saj në Hamburg. Në një fjalim në demonstratën e së hënës më 31 janar 2022 në Offenbach, ajo prezantoi rezultatet e kërkimit të saj para audiencës. Që nga pranvera e vitit 2021, që nga fillimi i vaksinimeve mbarëkombëtare kundër Covid-it, njerëzit kanë vdekur, sipas dr.Reitz fjalë për fjalë, si mizat, kështu që miliona vdekje janë regjistruar tani në mbarë botën.

Mjekja bën dallimin midis vdekjes së shpejtë brenda katërmbëdhjetë (14) ditëve të para pas vaksinimit dhe rritjes së përhershme të vdekjes së hershme. Në rastin e fundit, një rol të rëndësishëm luajnë vaksinat përforcuese (doza e tretë)!

Mjekja nuk është e vetme në përpjekjet e saj për të sqaruar çështjen. Është mjeku i përgjithshëm Dr. Gitte Nenning,  apo urologu Dr. Eckhard Reineke që foli fjalë të qarta gjatë një takimi. Mjekët për vendimet individuale të vaksinimit deklaruan se vaksinimi i detyrueshëm kundër Covid-19 nuk justifikohet as shkencërisht dhe as ligjërisht.

(***)

Fjalimin e plotë të Dr.med.Sonja Reitz mund ta lexoni e ta dëgjoni edhe në video, në lidhjen e mëposhtme – në burim:

—————-

Burimi:

Ärztin stellt klar: Übersterblichkeit ist primär Covid-19-Impfung zuzuordnen /05.02.2022

Klikoni këtu 👇👇👇👇👇

____________

Shtojcë

ALARMANTE!

Konferenca e Patologjisë

PATOLOGËT GJERMANË: “SHUMICA E NJERËZVE TË VAKSINUAR NUK E KANË IDENË SE SA TË SËMURË JANË TANI!

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura
Read More

IN MEMORIAM

NJË NËNË QË IA DHA ATDHEUT NJË DËSHMOR TË KOMBIT Shkruan: Prof.dr.Nusret Pllana IN MEMORIAM NJË NËNË QË…