DR.JAKUP KRASNIQI: PO THONË – PROTESTA ISHTE POLITIKE!

Prishtinë, 26. 01. 2015 – Unë po pyes shkurt: Kur një ministër politik e bënë një skandal politik, duke i fyer qytetarët shumicë të vendit që e përfaqëson?! (më mirë të themi: që duhej ta përfaqësonte). A ka mundësi që Protesta kundër tij të mos ishte politike? Nëse një vend i jashtëm, ka pretendime territoriale ndaj një vendi tjetër dhe kërkon pasurinë kombëtare të atij vendi? A mund të konsiderohen këto kërkesa politike jo politike? Pse Protesta në mbrojtje të kësaj pasurie, kërkohet të jetë, jo politike? A është politike, thënia e udhëheqësve të lartë të Beogradit: “se nuk i lejojmë udhëheqësit e Kosovës të na vjedhin Trepçën”. Nëse kjo që u tha, nuk është politike? Atëherë edhe Protestat nuk janë politike! Cila është mundësia që këto Protesta të mos janë politike? Mos kemi këtu kërkesë, për ta heshtur opozitën?!


==================================

NGA EDITORI I PASHTRIKU.ORG

A ISHIN POLITIKE DEKLARATAT E VUҪIQIT – GJATË QËNDRIMIT NË “KOSMET”?!
Aleksandar Vučić: Kosovo je Srbija

Vučić na Kosovu u Gračanici

Vučić na Kosovu u Štrpcu


Vučić na Kosovu u Pasjanu

 

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura