DR.SULEJMAN ABAZI: z.VUCIQ, LERI DEKLARATAT RACISTE, POR PRANO PROCESIN E NJOHJES DHE TË PAQES!

Tiranë, 27 mars 2018: Per presidnetin serb qe flet pas mbledhjes se keshillit te Sigurise: “Hajt se shuplakat nje e nga nje do t’i marresh, deri sa te bindesh se dhe toka shqiptare ka zot, pavaresisht megallomanise tuaj. Edhe ti president je pjese e skenarit, se perndryshe nuk do ta lejoje ministrin tend te bente aventuren.
Fol, ska gje, sepse ashtu te intereson dhe ta do puna.
Ashtu e mblodhe edhe ne rastin e vrasjes se deputetit Keshilline Sigurise dhe te mbeti faji i aktit vrases ne dore.
Sic po kerkoni Asosacionin, ashtu do te leshoni terren qe te krijohet ushtria e Armatosur e Kosoves.
Skeni rruge tjeter.
Por Asosacioni nuk eshte njesoj si demarkacioni.
Edhe pse eshte nje kufi me nje vend antar ne NATO-s, me shtetin tuej ka hesape te tjera.
Kufijte e Kosoves nuk ndryshojne.
Ta tha ministri i Jashtem Gjerman, cfare kerkon me, por ti do qe te ta thote vete Merkeli apo Tramp, sepse u mesove ca kohe te te ferkonin koken ne nivele te larta.
Leri deklaratat raciste fallco, por nenshtroju paktit per paqe dhe ushtro autoritetin per njohjen e Kosoves.
Rruge tjeter ske.
Te te mbushet mendja, se sa te jete faktori amerikan dhe NATO ne Kosove, as mos te te shkoje mendja te besh ndonje aventure te re, neqoftese nuk do qe te shkosh kete here 100 vite pas.
Shqiptaret u mesuan me skenaret tuaj, edhe me faktin se si doni te mbuloni pisllekun dhe t’u jepni “vlera” disa te shiturve ne politiken e Prishtines.
Bashke me ta nje rruge do te keni: Deshtimin.
Kujdesuni me shume per veten tuaj dhe ne shtepine tuaj, pasi u ka dale boja, me gjithe veglat tuaja.
Zot fali keta, sepse nuk dine cfare bejne. Nacionalizmi ju ka errur syte.
Sulejman Abazi,

 

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura