E MBIJETUARA E HOLOKAUSTIT: „NAZISTËT I DEMONIZUAN HEBRENJTË…“!

E MBIJETUARA E HOLOKAUSTIT: „NAZISTËT I DEMONIZUAN HEBRENJTË…“!

Editori, Facebooku, 18 nëntor 2021

E mbijetuara e Holokaustit thotë se nazistët i demonizuan hebrenjtë si “përhapës të sëmundjeve”

“Frika nga epidemitë infektive ishte pikërisht ajo që nazistët përdorën për të demonizuar hebrenjtë si përhapës të sëmundjeve. Sot të pavaksinuarit akuzohen si përhapës të sëmundjeve.”

***

“Holocaust Survivor Says Nazis Demonized Jews As ‘Spreaders of Disease’

“Fear of infectious epidemics was exactly what the Nazi’s used to demonize Jews as spreaders of disease. Today the unvaccinated are being accused of being spreaders of disease.”

Shikoni këtu videon 👇👇👇👇

https://rumble.com/vp9hlm-holocaust-survivor-says-nazis-demonized-jews-as-spreaders-of-disease.html

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura