EDHE FRANCA I HEQ MASAT E TIRANISË SË PLANDEMISË!

EDHE FRANCA I HEQ MASAT E TIRANISË SË PLANDEMISË!

Franca zyrtarisht nga dita e hënë i ka hequr kufizimet kryesore shëndetësore, që nga leja e vaksinimit dhe detyrimi për të mbajtur maska ​​brenda.

Në ambientet e mbyllura në shkolla, kinema, teatro, restorante, dyqane, supermarkete dhe jo vetëm, nuk ka më detyrim të maskës dhe certifikatës së gjelbër.

Maska ​​mbetet e detyrueshme përkohësisht vetëm në transportin publik dhe në spitale. / Pashtriku.org, Faceboook 16 mars 2022 /

——–

Burimi:

Frankreich lockert – ab diesem Montag fällt die Maskenpflicht weitgehend

https://www.merkur.de/welt/corona-regeln-frankreich-lockerung-maskenpflicht-montag-zugang-massnahmen-ausnahmen-zr-91409109.html

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura