EKSKLUZIVE: VIDEO E RRALLË – MBRETI ZOG NË PARIS – NË VITIN 1940!

Pashtriku.org, 16 korrik 2017: ‘FMimages Albania’ për herë të parë sjellë një video të rrallë të Mbretit Zog dhe Mbretereshës Gjeraldinë e realizuar në Paris në vitin 1940. Në video shihet Mbreti Zog dhe Mbretëresha Gjeraldinë dhe djali i tyre Princi Leka. Më 7 prill 1939 Italia Fashiste sulmi Shqipërinë dhe Mbreti Zog iku në ekzil. Zogu ishte Kryeministër dhe më pas President i Shqipërisë, para se të bëhej mbret dhe kishte kaluar vitet e fundit të jetës në mërgim, ku edhe vdiq në Paris në vitin 1961.

Shikoni Videodokumentarin:
Video e rralle: Mbreti Zog ne Paris 1940

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura