ELIFE LUZHA: DHEMBJA E LULËKUQEVE (Poezi)

Prishtinë, 17. 02. 2017: (Grave shqiptare të përdhunuara nga forcat pushtuese serbe në Kosovë)

 

 

 

DHEMBJA E LULËKUQEVE

 

Në sythin e mendimit më përhitesh
Lulëkuqe në dhimbje e plandosur
Lotët si vrer gëlltit çdo ditë
Para syve tanë e syrgjynosur

 

Në errësirë vetmie mallkon fatin
Vitet zinxhirohen në të pafundmin tunel
Shkaras jo nuk i kalohet vuajtjes sate
Ndryshe pafajësia jote do na ndëshkojë


▼▼▼▼▼▼▼▼▼
Autore: Elife Luzha
Prishtinë, 17. 02. 2017

____________________
ELIFE LUZHA: KUMBIM (Poezi)
https://pashtriku.org/index.php?kat=47&shkrimi=5818
***

ELIFE LUZHA: KËRKOJ SYTË E TU

https://pashtriku.org/index.php?kat=43&shkrimi=5640

***

ELIFE LUZHA: KTHEHU NË ITAKËN TËNDE

https://pashtriku.org/?kat=47&shkrimi=5018

***

ELIFE LUZHA: BUZËKUQI I DEPUTETES

https://pashtriku.org/index.php?kat=47&shkrimi=5505

***

MUZA POETIKE E ELIFE LUZHËS (VIDEO)

https://pashtriku.org/index.php?kat=47&shkrimi=5703

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura