FALIMENTIMET NË GJERMANI, KONVOJI I LIRISË DHE AUSTRIA PO SHKON DREJT HEQJES SË MASAVE!

FALIMENTIMET NË GJERMANI, KONVOJI I LIRISË DHE AUSTRIA PO SHKON DREJT HEQJES SË MASAVE!

Nga Sheradin Berisha, Pashtriku 30.01.2023

Nga arkivi i facebookut:

_____________

Facerbook 28.01.2021

FALIMENTIMET NË GJERMANI

Nga Sheadin Berisha

Mbyllja në Gjermani solli shkurtime në ekonomi! “Sipas një studimi, 175 000 kompani përballen me falimentim”, sepse “kapitali i industrisë po zvogëlohet”!

***

– Kush e dëshiron këtë falimentim me plotë trishtim për nënshtrim?

– Banka, banka dhe vetëm banka!

– Pandemia është plan i bankierëve! PIKË!

***

Argumenti! lexo poshtë 👇👇

NË VITIN 2015 ËSHTË PATENTUAR “COVID19”

Covid19 është një projekt laboratorik i cili është patentuar qysh në tetor 2015 në “Espacenet”.

“Espacenet” për kërkimin e patentave, është faqe zyrtare e Zyrës Evropiane të Patentave (Europäisches Patentamt/European Patent Office).

Në këtë faqe me shifrën: US2020279598 është regjistruar patenta: “Sistemi dhe metoda për testimin e COVID-19” (System and Method for Testing for COVID-19).

Patenta është dhënë më 13.10.2015 (4 vjet përpara shfaqjes së COVID19 në Wuhan të Kinës, në nëntor – dhjetor 2019)! Ndërkaq data e lëshimit ka ndodhur më 03.09.2020!

Shpikësi dhe aplikuesi i “sistemit dhe metodave për testimin e COVID-19” është Rothschild Richard (GB) – bankier nga Britania e Madhe!

Kjo dëshmi tregon se COVID19 është një plandemi laboratorike … e financuar nga bankierët!

Shiko videon 👇👇

https://www.facebook.com/sheradin.berisha/videos/10217714491430451

_______________

Facebook, 28 Janar 2022

https://www.facebook.com/sheradin.berisha/posts/10220144442977721

Te zgjimi është shpëtimi!

KONVOJI I LIRISË NË SHBA DHE NË EUROPË!

Pas nisjes së konvojit të Lirisë në Kanada, kundër Diktaturës Plandemike, tashmë Konvoji i Lirisë nis në SHBA dhe në Europë … 🤝💪

Konvoji i Lirisë: Kamionistët kanadezë mbajnë qëndrim kundër vaksinimit të detyrueshëm –

Freedom Convoy: Kanadische Trucker setzen gewaltiges Zeichen gegen Impfzwang 👇👇👇

***

Freedom Convoy – Kanada

Kliko këtu 👇👇👇👇

___________________

Facebook 30 Janar 2022

Pas protestave të përditshme 🤝

AUSTRIA PO SHKON DREJT HEQJES SË MASAVE!

Nga Sheradin Berisha

Derisa Kryeministri i Kosovës Albin Kurti me vendimin e qeverisë Nr. 01/55, datë 21.01.2022, i ka shtuar masat antiCovid, nga brenda me orë policore ndërsa nga jashtë për të hyrë në Kosovë me 3 doza të vaksinës, Kancelari i Austrisë, Karl Nehammer ka njoftuar lehtësimin dhe heqjen e shumë masave të kësaj natyre!

***

Pavarësisht “numrit të lartë” të infeksioneve, qeveria austriake sot ka njoftuar lehtësim të kufizimeve të koronavirusit.

Sipas një plani me faza të shpallur nga kancelari Karl Nehammer (ÖVP), nga e shtuna e ardhshme

objektet e hotelierisë do të lejohen të qëndrojnë të hapura deri në mesnatë (24:00) e jo deri në orën 22:00 si më parë.

Një javë më vonë, më 12 shkurt, provat e vaksinimit ose shërimit nuk do të jenë më të disponueshme në dyqane.

Maskat do të kërkohen vetëm në dyqane, askund tjetër, ndërsa testet nuk do të jenë më të nevojshme, raporton agjencia austriake e lajmeve APA.

Në gastronomi dhe turizëm, rregulli i mëparshëm 2G do të zëvendësohet me 3G nga 19 shkurti.

Sipas Nehammer, masat e koronës në shkolla do të lehtësohen plotësisht.

Nga ana tjetër, sipas APA, qeveria po i përmbahet rregullit që midis vaksinimit të parë dhe të dytë mund të kalojnë maksimumi gjashtë muaj.

Kancelari Nehammer ka njoftuar të mërkurën se bllokimi për njerëzit e pavaksinuar do të hiqet nga e hëna.

———-

Burimi:

https://www.arte.tv/errors/static/404.html

=============

ÇMENDIA E QEVERISË KURTI! MBYLLË KUFIRIN, KUKËSI PROTESTON!

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura