FATIME XHAFOLLI: USHTRIA E NJERËZVE TË PAQES…

Prishtinë, 27 shtator 2017: Ushtria e njerëzve të paqes është dita-ditës në rritje. Pothuajse çdo ditë radhët mbushen me humanistë që përçojnë paqe përmes punës vullnetare si: dhurimin e mirësisë, dhurimin e pasurisë, dhurimin e afërsisë, dhurimin e dijes, dhurimin e gjakut nga venat e trupit e shumë dhurata të tjera të çmuara. Njeriu për njeriun vetëm përmes vlerave paqësore mund të bëj shumë.
Është më se e domosdoshme që të lidhemi mes vete përmes paqës, ndryshe lidhjet njerëzore të çfarëdoshme qofshin ato, vështirë se do të funksionojnë.
Përmes paqes mund t’a njohësh vetën sa je i fortë dhe çfarë në të vërtetë je.
Ju dëshiroj shumë paqe sot dhe gjithmonë!

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të Lidhura