FOTOGRAFIA QË TMERROI BOTËN!

FOTOGRAFIA QË TMERROI BOTËN!

Fotografia e Mustafa Xajës, një burri nga qyteti i Mitrovicës që tregon fotografitë e dy fëmijëve të tij që mendonte se ishin vrarë nga serbët, është njëra nga pamjet më të njohura dhe më dramatike të luftës në Kosovë. Këtë fotografi e ka realizuar fotografi amerikan Peter Turnley.

Sheradin Berisha © Pashtriku.org

____________

Moments of the Human Condition

https://www.peterturnley.com/moments-of-the-human-condition

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura