GËNJESHTRAT DJALLËZORE TË ZELENSKYT!

GËNJESHTRAT DJALLËZORE TË ZELENSKYT!

Nga Sheradin Berisha, FB, 16 nëntor 2022

E vërteta na bën të lirë kur i zbulojmë gënjeshtrat!

Alarmi i Presidentit të Ukrainës,Volodymyr Zelensky, se raketat që ranë mbrëmë në një fshat në Poloninë lindore, “u hodhën nga Rusia” nuk është i vërtetë.

Agjencia e lajmeve Associated Press (AP) duke  cituar tre zyrtarë amerikanë ka theksuar se “raketat që goditën Poloninë të martën, u hodhën nga forcat ukrainase”.

Por Zelensky nuk u ndalë me kaq!

Ai pas një bisede telefonike që ka zhvilluar mbrëmë me presidentin polak, Andrzej Duda, në Twitter ka shkruar: “E gjithë Evropa dhe bota duhet të mbrohen plotësisht nga Rusia terroriste”, ndërkohë që Ministria ruse e Mbrojtjes e ka mohuar çdo përgjegjësi për ngjarjen në Poloni.

Zelensky për ta bërë më të besueshëm gënjeshtrën e tij djallëzore, thotë se ka “paralajmëruar prej kohësh se Rusia nuk do të kufizohet vetëm në Ukrainë” dhe sipas tij “duhet veprim” pas “sulmeve raketore ruse në territorin e NATO-s”.

Ky zotri “sulmin në Poloni” e përshkroi edhe si një “përshkallëzim të rëndësishëm”!

Çka nënkuptojmë me “përshkallëzim të rëndësishëm”?

Zgjerimin e luftës së përgjakshme në shtetet tjera të Europës dhe më gjerë!

Është naivitet t’i besohet një politikani të tillë!

Diku e kam lexuar se “kush ka gënjyer një herë, mbetet i dyshuar përherë”.

***

Në foto presidenti Volodymyr Zelensky shihet duke bërë shenjën e “Djallit me brirë”!

KUSH ËSHTË DJALLI?!

Djalli në latinisht quhet “Diábolus”, ndërsa në greqisht “Διάβολος” – dhiavolos! Dhe nga kjo rrjedh fjala djall që do të thotë “shpifës – gënjeshtar” etj!

Në aspektin fetar djalli konsiderohet si qënie që mishëron të keqen. Kjo qënie njihet edhe me emrat: Satan, Lucifer etj.

Rrjedhimisht Luciferi është vetë “djalli me brirë”, i cili i fsheh qëllimet e tij të vërteta, pas një shqetësimi të rremë!

Në politik ekzistojnë shoqëri të fshehta, të cilat e adhurojnë Luciferin. Ndërkaq publikisht ky adhurim prezentohet me shenjën e “Djallit me brirë”, kështu siç po prezentohet dhe presidenti Volodymyr Zelensky në foto.

Pra thënë më troç e shqip:

Luciferi, Satani – është Ai që fut grindje, është shpifës, denoncues, akuzues; koftëlargu, naleti, dreqi, theqafi, lugati, i ligu, demoni, ai i prro(n)it, i kodrave, i malit, brinoç; sundimtar i errësirës, babai i rrenave, rrenacaku më i madh, mishërim i së keqes, qenie me thundra, me brirë, etj.etj.

________________

Shtojcë:

LUFTA E PLANIFIKUAR NË UKRAINË – VAZHDIMËSI E PLANDEMISË!

***

NJË SHPËRTHIM BËRTHAMOR ME ORIGJINË TË “PANJOHUR”!

https://pashtriku.org/nje-shperthim-berthamor-me-origjine-te-panjohur/

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura